Wpis z mikrobloga

@stan-tookie-1 po pierwsze decyzja o budowie była gdy Widzew dopiero spadał z ekstraklasy, po drugie kosztował 138 mln (i to wraz z przebudowa dróg, sam stadion nawet mniej), po trzecie jest przystosowany do Rugby. W niedziela kadra Polski gra tam jakiś ważny mecz. No i chyba tylko Nieciecza ma "swój" stadion w tym kraju więc nie wiem czemu akurat się czepiać Widzewa
@shaun_the_sheep: nie tylko lekkoatleci, ale ich jeszcze czasem jakiś dziennikarzyna posłucha. I tu nie do końca chodzi o kasę jaką zarabiają piłkarze, a o kasę, jaką dostają z publicznych pieniędzy, a dostają jej niemało. Niech sobie podpisują kontrakty, niech zarabiają #!$%@? szmalu, ale niech na pzpn nie idzie kasa z mojej kieszeni, bo gdybym mógł decydować, to wolałbym dać takiemu Bukowieckiemu zamiast Peszce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
decyzja o budowie była gdy Widzew dopiero spadał z ekstraklasy


@czlapka: czyli wtedy zapowiadało się że to będzie dobra inwestycja? Mało który klub ekstraklasy zapowiada się że będzie inwestycją zwrotną rzędu 100mln, a co dopiero taki który właśnie spada.

chodzi o to, że Widzew nie ma swojego stadionu, właściciel zamiast wybudować klubowy obiekt wybłagał go z publicznych pieniędzy (albo zapłacił w tle żeby tak się stało).

o ile w ogóle Widzew
@Mzil: pewnie dlatego, że większość osób ogląda i interesuje się piłką nożną i jak taki bukowiecki rzuci tym swoim kamieniem po medal to reakcja to "o spoko, fajnie" i wraca się do oglądania swojej drużyny xD. to taka prosta zasada popyt-podaż
@radekmh: piłka nożna to prosty sport. Pisze to lekkoatleta, którego zmagania polegają na jak najszybszym dobiegnięciu do mety, rzuceniu jak najdalej jakimś przedmiotem, ewentualnie skoczeniu jak najwyżej/jak najdalej. Co ja #!$%@? czytam xD Proszę, opowiedz mi więcej o taktyce w pchnięciu kulą i zróżnicowaniu stylów poszczególnych skoczków w dal xDDDD
@Mzil:
No niestety, a jakiś jutuber co gra w Minecrafta zarabia na swoim kanale może więcej niż lekarz.
A jakiś przedstawiciel MLM odsprzedający chińskie odkurzacze więcej niż ratownik medyczny.
A jakaś pani co pokazuje cycki przed kamerą więcej niż profesor uniwersytecki.

Zarobki nie są związane proporcjonalnie z wysiłkiem, trudnością czy szlachetnością pracy.
beka. porownuje ostre #!$%@? 90 minut na boisku, z ryzykiem ostrych kontuzji, taktyka, indywidualnymi zadaniami, kryciem do rzucenia 5 razy kamykiem, lacznie 15 sekund emocji. xD
@Mzil: wcielę się w adwokata diabła i napiszę, że trochę słusznie go piecze, bo machina propagandowa z serii "piłka nożna sensem życia" działa pełną parę za m.in. państwowe pieniądze. Telewizja, radio, szkoła - wszędzie ta sama mantra, że trzeba się tym sportem zainteresować. A ludzie to tępe istoty i łapią haczyk. Ta sama dawka propagandy i niemal każdy w tym kraju jarałby się grą w zbijanego.
@Mzil: piecze dupa. ale czy to jest wina ludzi, że przeciętnie przyjemniej im się ogląda mecz piłki nożnej niż jakieś rzucanie dyskiem?
@sil3nt: Widzę, że jesteś takim samym ignorantem w sprawie dyscyplin lekkoatletycznych, ale o tym zaraz :)

Mam pełną świadomość jak wygląda trening piłkarski wraz z zapleczem - mój współlokator jest trenerem piłki nożnej. Ale to nie w tym miejscu leży problem - pisząc,że piłka nożna jest sportem prostszym, miałem na myśli, że praktycznie każdy bez przygotowania jest w stanie w nią grać - ma niski "próg wejściowy". Łatwość w możliwości uprawiania
@radekmh:

praktycznie każdy bez przygotowania jest w stanie w nią grać - ma niski "próg wejściowy"


Wiem o co Ci chodzi, ale tutaj się nie zgadzam. Praktycznie każdy bez przygotowania jest w stanie wejść na boisko, pobiegać kilka sprintów i być pachołkiem. Do "grania" mu daleko. Nie jestem ekspertem, nigdy w piłkę nie byłem nawet dobry, ale grałem w nią setki jeśli nie tysiące godzin na podwórku, czy od podstawówki po