Wpis z mikrobloga

@Mzil: Trochę rozumiem gościa i to jako fan kopanej. Bo niestety samorządy wydają kasę z budżetu miasta na kluby które i tak nie osiągają żadnych sukcesów i same nie utrzymałyby się ze sponsorów prywatnych i wpływów z biletów.
@abdullahibnalibali: Akurat siatkówka z tymi swoimi rozgrywkami spółek Skarbu Państwa zwanymi też ligą by padła chyba najszybciej.
Zastanawiam się jak ze skokami, oglądalność świetna, ale w dyscyplinie nie ma pieniędzy, bo telewizja i kilku czołowych zawodników wszystko zgarnia, a ani kluby ani COS nie mają ani grosza na inwestycje.
Najlepiej by sobie poradziły sporty niszowe, które obecnie nie mają dotacji, więc by się nic nie zmieniło i sporty popularne, gdzie ludzie
Akurat siatkówka z tymi swoimi rozgrywkami spółek Skarbu Państwa zwanymi też ligą by padła chyba najszybciej.


@Mesmeryzowany: a to nie wiem, chodziło mi głównie o to, że ludzie na to chodzą, a prowadzenie drużyny raczej tańsze niż w żużlu

skokami,


@Mesmeryzowany: no ale kto by utrzymał i wybudował skocznie? To chyba największy koszt. Nie wiem czy na to by starczyło kasy.
no ale kto by utrzymał i wybudował skocznie? To chyba największy koszt. Nie wiem czy na to by starczyło kasy.


@abdullahibnalibali: No nowych skoczni by nie było (i tak nie będzie), ale może Wielką Krokiew by utrzymywał jakiś Red Bull, Atlas, Kompania Piwowarska czy Coca Cola, skocznia mogłaby dodać sponsora do nazwy.
Od lat 90. to zburzyliśmy K-85 w Szczyrku i K-105 w Wiśle, przestaliśmy używać K-90 w Lubawce i Karpaczu,
@Mzil: Jako osoba trenująca lekką prawie dekadę powiem tak:

Dysproporcje w dofinansowywaniu z budżetu jakiegokolwiek sportu względem piłki nożnej są horrendalne.
Dla przykładu: klub piłkarski Odra Chojna (okręgówka wojewódzka) otrzymuje rocznie więcej pieniędzy z budżetu (znacznie zadłużonej) gminy, niż Miejski Klub Lekkoatletyczny w Szczecinie, który za moich czasów był klubem pierwszoligowym.

Dodatkowym problemem jest (w mojej opinii niemoralne) finansowanie klubów piłkarskich przez firmy, które ze sportem nie mają zbyt wiele wspólnego,
@Mzil: Ostatnie zdanie to prawda, ale reszta to bełkot. Niech się zapozna z regułami rynku. Kto by chciał oglądać jaki jakiś spocony duży facet w obcisłym silikonowym stroju rzuca młotem albo innym patykiem plastikowym? Nonsens!
@radekmh:

McDonald's nie powinien sponsorować Igrzysk Olimpijskich


A dlaczego ma nie sponsorować? Bo produkuje 'niezdrowe' jedzenie? Serio pogardziłbyś hajsem bo ci branża sponsora nie odpowiada?

sport prostszy,


Nie to co bieganie, skakanie albo rzucanie żelastwem.

Co do finansowania gównoklubów piłkarskich - zgadzam się. Niech się zajmą tworzeniem szkółek piłkarskich zamiast organizować cotygodniowey piknik #!$%@? sebkó biegających za piłką.

Kilku moich znajomych z dawnych czasów kiedy trenowałem poszło w pseudozawodostwo i kopią
@radekmh:

Z drugiej strony piłka nożna to sport prostszy


Tylko ktoś skrajnie nieobiektywny może rzucić takim tekstem xD Wystarczy choć odrobina rzetelności by dowiedzieć się, że piłka nożna to nie jest to przysłowiowe, idiotyczne bieganie 22 chłopa za balonem. Jest masa taktycznych niuansów i wbrew obiegowej opinii, ta gra wymaga myślenia. To nie tak jak w super skomplikowanej lekkoatletyce, że biegniesz sobie te 100 czy 200 metrów, pchniesz kulą, rzucisz młotem
@Mzil ja #!$%@?, #!$%@?, jeszcze nie słyszałem żeby inżynier mechanik #!$%@? publicznie że on też musi dużo wiedzieć a zarabia mniej niż inżynier automatyk czy informatyk