Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3663943/kobieta-poszukiwana-przez-policje-przejechana-przez-radiowoz-po-strzelaninie/
I właśnie do tego doprowadzi powszechny dostęp do broni. Policja nie będzie się pierdzielić, zastrzeli cię, nawet jeśli w ręku trzymasz portfel . A dla mnie to było morderstwo. Może to i była niebezpieczna wariatka, ale w ręku trzymała rewolwer, który ma 6 nabojów. Słychać było wystrzały, ona nie była już uzbrojona. Można ją było postrzelić w nogę i schwytać. Policja nie jest od wymierzania sprawiedliwości.

#niepopularnaopinia #bron
xandra - http://www.wykop.pl/link/3663943/kobieta-poszukiwana-przez-policje-przejecha...

źródło: comment_a9DLfcJ0tVfGWS0YZOGeobcUOzKBEbVK.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: ale wiesz że ta kobieta (przejechana) nie trzymała portfela tylko b--ń z której strzelała do policji?
jeżeli ktoś posuwa się do takiego czynu, to ciężko żeby policjant teraz zaryzykował swoje życie i podjął interwencję jak w przypadku kogoś kto trzyma portfel. dość logiczne wydaje się założenie że jak komuś nie robi problemu strzelanie do policji to jest gotowy na wszystko, jeżeli policjanci mieli informację że nie miała przy sobie
  • Odpowiedz
@xandra: Oczywiście, że policja jest od wymierzania sprawiedliwości. W takim przypadku następuje przyśpieszony wyrok kary śmierci. Zresztą co do tego ma wolny dostęp do broni?
  • Odpowiedz
Może to i była niebezpieczna wariatka, ale w ręku trzymała rewolwer, który ma 6 nabojów. Słychać było wystrzały, ona nie była już uzbrojona.


@xandra: ... Sam nie wiem jak to skomentować... Słyszałaś o czymś takim jak przeładowywanie broni? To jest taka czynność która sprawia, że jak wystrzelisz wszystkie naboje z magazynka, to po jej wykonaniu w broni znowu są naboje.
  • Odpowiedz
Można ją było postrzelić w nogę i schwytać.

@xandra: nie, nie można było.

Po pierwsze, policjanci (i też żołnierze, i cała reszta) są szkoleni, aby trafiać w korpus. Kolejne punkty wyjaśnią dlaczego.
Po drugie, trafienie w nogę jest cholernie trudne. Zwłaszcza jeśli cel
  • Odpowiedz
@xandra: Mając odpowiednio przygotowane naboje? Sekunda, może mniej. Nawet jeśli nie miała odpowiednio przygotowanych naboi, to rewolweru nie trzeba przeładowywać całkowicie za każdym razem i wystarczyłoby, by wsadziła jeden pocisk i już mogłaby zastrzelić policjanta.

Dodam jeszcze, że skoro proponowałaś przestrzelenie jej nóg (czego policja nigdy nie robi, bo nogi są cholernie ciężkim celem, a także nie uniemożliwiają ściganemu używania broni), to po tym ona i tak mogłaby nadal przeładować
  • Odpowiedz
@Wiesmin: Chyba nigdy nie strzelałeś z rewolweru. Przeładowanie rewolweru, jeśli nie masz ładownicy to z 30 sekund by naładować wszystkie komory. Z broni krótkiej pewnie też nie strzelałeś. Jeśli masz kogoś o metry od siebie szansa na NIE trafienie jest prawie zerowa jeśli strzelisz kilka raz w nogi/okolice ud. No chyba że masz zeza rozbieżnego...
  • Odpowiedz
Przeładowanie rewolweru, jeśli nie masz ładownicy to z 30 sekund by naładować wszystkie komory


@xandra:
1) Może miała ładownicę? Policja nie powinna ryzykować.
2) Czytałaś mój komentarz? Już w drugiej linijce napisałem, że nie trzeba przeładowywać do pełna, tylko wystarczyłoby, że wsadzi jeden nabój do komory. Otwiera komorę, wsadza nabój, zamyka komorę, strzela. Ile to może zająć? Przy okazji, to sama napisałaś, że ona nie miałaby problemu z trafieniem policjanta, a że nie strzelałaby w nogi, tylko w korpus, to wtedy na pewno by
  • Odpowiedz
@Wiesmin: Zarzutka nie jest marna ;) To raz, dwa - jedną komorę tak, to chwilka.

Jak postrzał w nogi miałby jej uniemożliwić przeładowanie rewolweru i strzelenie w policjanta?

Pierwszym odruchem jest próba zatamowania krwi, przy postrzale w nogę złapałbyś się za nogę czy przeładowywał rewolwer? Będąc 21 letnim #rozowypasek ?
  • Odpowiedz
@xandra głupia k---a biega z gnatem po ulicy i strzela do policji a oni mają ją może grzecznie poprosić do radiowozu? Na moje to takich powinni szybkobieżnym działkiem r----------ć.
  • Odpowiedz
Pierwszym odruchem jest próba zatamowania krwi, przy postrzale w nogę złapałbyś się za nogę czy przeładowywał rewolwer? Będąc 21 letnim #rozowypasek ?


@xandra: Patrząc na to, że przy pomocy rewolweru miałbym jakąś szansę na uratowanie się, to bym przeładował i strzelał by wyeliminować zagrożenie dla mnie. Chociaż trzeba wziąć pod uwagę to, że to była różowa, więc nie powinienem się kierować rozumem, tylko instynktem, więc pewnie bym złapał
  • Odpowiedz