Wpis z mikrobloga

hej Mirki spod tagu #nieruchomosci i #prawo
wyprowadzam się niedługo z Polski i muszę wynająć swoje ukochane mieszkanko ()
na moje ogłoszenie odpowiedziała różowa, która jest gotowa podpisywać umowę już dziś z tym, że ma dwójkę dzieci.
boję się sytuacji, że przestaną płacić i nic nie będę mogła z tym zrobić, bo dzieci. no ale z drugiej strony nie chcę nikogo dyskryminować z takiego powodu. jest jakaś możliwość, żeby się zabezpieczyć?
czy podpisanie oświadczenia, że w razie eksmisji będą mieli gdzie mieszkać itd jest w jakikolwiek sposób wiążące?

#mieszkanie #pytaniedoeksperta
  • 57
@FIFO: Jak sie nie płaci podatku to przy jakimkolwiek sporze jest się w dupie. Zmiana zamków to ostateczność, a w dodatku, niestety, nielegalne działanie.
@mikro_beast: Jak wyżej: najem okazjonalny (u notariusza wskazuje się lokal do którego odbędzie się ewentualna eksmisja), przepisanie mediów na lokatora, żyrant. Kaucja to trochę mało, choćby wynosiła 4 czynsze - czyli dużo powyżej przyjętej wysokości - to i tak nie wystarczy na pokrycie okresu trwania eksmisji.

Wszytko to może zniechęcić potencjalną lokatorkę, ale lepsze to niż trwająca 3 lata eksmisja.
odstawiasz ją na jej koszt pod wskazany adres


@mawojciech: I co to zmieni? Komornik nie przeprowadzi eksmisji bez zapłaty, więc co najwyżej będzie to kolejna pozycja którą będzie można dodać do pozwu o zapłatę. Nie mówiąc już o wyegzekwowaniu wyroku.
@Gorasul: @FIFO: panowie, mogę prosić o jakieś podstawy prawne na rewelacje, że bez płacenie podatku przy jakimkolwiek sporze prawnym jest się w dupie? Albo chociaż realne sytuacje? Przecież to są dwie osobne rzeczy - to, czy płacisz podatek czy nie, to jest Twoja sprawa i relacja pomiędzy Tobą a skarbówką. A wywalenie najemcy, to jest relacja pomiędzy Tobą a najemcą. To trochę tak, jakby supermarket nie zapłacił podatku, ktoś go
czy podpisanie oświadczenia, że w razie eksmisji będą mieli gdzie mieszkać itd jest w jakikolwiek sposób wiążące?


@mikro_beast: notarialne oświadczenie w formie najmu okazjonalnego - jak najbardziej. Chyba najlepsza opcja dla Ciebie, o ile zainteresowana się zgodzi i znajdzie kogoś kto ma mieszkanie i oświadczy, że ją przyjmie w razie co.