Wpis z mikrobloga

hej Mirki spod tagu #nieruchomosci i #prawo
wyprowadzam się niedługo z Polski i muszę wynająć swoje ukochane mieszkanko ()
na moje ogłoszenie odpowiedziała różowa, która jest gotowa podpisywać umowę już dziś z tym, że ma dwójkę dzieci.
boję się sytuacji, że przestaną płacić i nic nie będę mogła z tym zrobić, bo dzieci. no ale z drugiej strony nie chcę nikogo dyskryminować z takiego powodu. jest jakaś możliwość, żeby się zabezpieczyć?
czy podpisanie oświadczenia, że w razie eksmisji będą mieli gdzie mieszkać itd jest w jakikolwiek sposób wiążące?

#mieszkanie #pytaniedoeksperta
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@alhakeem @FrasierCrane @bgonzo
Nie wynajmę. Miałam nadzieję, że da się to zrobić w sposób łatwy, cywilizowany i bez ryzyka, bo taka ze mnie dobra bestia, że nie chciałam skreslać udzi na starcie tylko szukałam sposobu. Ale już się wystarczająco naczytalam Mirków i nasłuchałam Niebieskiego. Dziś mieszkanie ogląda 5 osób, zaraz przychodzi pierwsza. Rodzince podziekuję.
  • Odpowiedz
@bgonzo: Agentem to nie, ale czasem coś się kupi/sprzeda/wynajmie. Kiedyś na poważniej się tym zajmowałem, teraz to tylko jak jakaś okazja się trafi ;] Spoko, do Twojego Redłowa mam blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikro_beast: Notariusz to też cywilizowany sposób. Obie strony się do czegoś zobowiązują i w przypadku braku sporu nikt nikomu krzywdy nie robi, jak zaczynają się problemy to jesteś w lepszej
  • Odpowiedz
@mikro_beast: Wszystko załatwiaj przez notariusza, jasno powiedz jakie są Twoje wymagania. Z tego co wiem to w tej sytuacji osoba wynajmująca musi podać adres do eksmisji gdzie się uda w razie nie płacenia Ci czynszu.
Edit: Oczywiście to się nie tyczy tylko matki z dwójką dzieci, a wszystkich potencjalnych najemców, prawo w Polsce jest w tej kwestii s---------e, wolałbym wydać na notariusza krocie, byleby mi ktoś się nie zalęgł w
  • Odpowiedz
@mikro_beast: Wynajmować się nie opłaca.. Mi jedni ukradli dywany i sokowirówkę, wychodowali grzyba na ścianie i jeszcze nie chcieli zapłacić za szkody... Teraz hit.. domagali się jeszcze zwrotu kaucji. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Byli jeszcze tacy co ukradli zawiasy od szafki (xD) ale to już inna historia... Jak nie masz nikogo zaufanego który by Ci dopilnował wszystkiego to nie ma co.. Ludzie wykorzystują to, że jesteś
  • Odpowiedz
@mikro_beast: Również jestem na etapie szukania kogoś do mieszkania, wszyscy chętni od ręki podpisać umowę, jak mówię, że chcę to zrobić na spokojnie przy notariuszu, aby obie strony były zadowolone to nagle 'uhm coś mi wypadło, przepraszam, oddzwonię'. To mnie tylko utwierdza w tym, jak bardzo ludzie chcą wykorzystać tych biednych dobrodusznych, którzy wierzą na słowo. Nie ma sensu, potem mieszkanie moje, a tylko płacić za nie mogę. Wszystko czarno
  • Odpowiedz
  • 0
@Bolczewski
Myślisz, że policja wyrzuci ludzi z mieszkania, bo podpisałeś umowę przy notariuszu?
Buahaha!
Wyrzucić ludzi z mieszkania może tylko komornik. Kropka.
  • Odpowiedz
@sorhu: Czytaj dokładniej. Jeśli umowa jest sporządzona poprawnie to w razie nie płacenia czynszu przez osoby zamieszkujące Twoje mieszkanie masz prawo do eksmisji, przy czym najczęściej asystuje policja.
  • Odpowiedz
@sorhu: Okej, czytam i czytam - masz rację, ale komornik jest bezsilny jeśli nie ma mieszkania zastępczego - a o to chodzi przy podpisywaniu umowy u notariusza, który tego dopilnowuje na Twoje polecenie.
  • Odpowiedz
@mikro_beast: Bierz umowę najmu okazjonalnego. Po primo ubezpieczasz się na wypadek niepłacenia, nie płaci miesiąc wypad. Po drugie primo jak nie będzie chciała podpisać to prosta sprawa, znaczy że coś kręci i niech spada. Sam wynajmuje samotnej matce z najmem okazjonalnym. Co ciekawe miałem paru ludków singli czy młode pary i takowego dokumentu mi podpisać nie chcieli.
  • Odpowiedz
@tymc: Dlaczego zwodzisz? W przypadku najmu okazjonalnego i zwłoki w płatności również konieczne jest zaleganie za 3 okresy rozliczeniowe, by wypowiedzieć umowę z tego powodu.

Po drugie primo jak nie będzie chciała podpisać to prosta sprawa, znaczy że coś kręci

Nie prawda. Niektórzy mogą nie mieć, lokalu który mogą wskazać bo np. nie lubią się z rodzicami albo sytuacja rodzinna jest jeszcze bardziej nieprzyjemna.
  • Odpowiedz