Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie i #komputery: zastanawiam się nad zakupem ergonomicznej klawiatury, żeby ulżyć swoim nadgarstkom. Przed komputerem spędzam wiele godzin dziennie i pora pomyśleć trochę o wpływie tego na zdrowie. Najpopularniejszym modelem z tego co wiedzę jest leciwa już klawiatura Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000. Jest to chyba model z 2005r, dość tani i z odpowiadającym mi układem klawiszy (lubię klawiatury podzielone na 3 części: alfanumeryczną, strzałki i to co powyżej oraz część numeryczną. Mój budżet to 250zł. Pozycja od MS jest warta zakupu, czy polecacie coś innego, lepszego?
  • 3
@silver_spike: zastanawiam się czy sobie żartujesz, czy ty tak na poważnie, najbardziej płaska z klawiatur, absolutne zero w dziedzinie ergonomii (za to spore plusy jeżeli chodzi o design) a ty mówisz, że wyeliminowała twoje problem z nadgarstkami, no spoko

@chybaDapi: absolutnie warta zakupu, używałem wiele lat i byłem bardzo zadowolony, nawet na tyle mi się podobała, że zajechałem 2
@meohaw: nie żartuje, podpórki ani klawiatury jak ta Microsoftu (próbowałem) nie pomagały - bo przy szybkim pisaniu takie klawisze sa niewygodne i więcej wysiłku wymaga korzystanie wiec przeciązaja sie tez nadgarstki. Klawiatura macowa nie wymaga żadnej siły przy pisaniu - praktycznie dotykasz lekko, wystarczy wtedy dobrze ułożyć wysokość fotela i mając nadgarstki skierowane w dół, a nie naciągnięte w gore. Zreszta 3 lata po korzystaniu z tej klawiatury badanie emg wykluczyło