Wpis z mikrobloga

Mirki z #raspberrypi #androidbox #smarttv #kodi
Mam pytanko, jestem szczęśliwym posiadaczem RaspberryPi3 z zainstalowanym systemem OSCM - Kodi.
Mojej mamie spodobało się urządzonko i chce jej kupić albo malinkę albo jakiegoś AndrodiBox'a.
Zatem pytanie co się bardziej opłaca (nie korzystałem z tych androidboxów)
W cenie malinki są wersje 2gb ramu więc, proszę o opinie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@marianteam rpi się nie nadaje do kodi, najtańszy a95x albo m8s na procesorze s905x z 1gb ramu - na takim kodi działa nieporównywalnie lepiej jak na malince. Buildy libreelec na te procesory są na bieżąco aktualizowane. Możesz odpalać z karty SD albo nadpisać androida na nandzie. Do płynnego działania androida na nich to 2gb ramu trzeba.
Albo xiaomi TV box 3 - z droższych.
  • Odpowiedz
@xcccx: Super o taką odpowiedz mi chodziło. Tak myślałem też o tym, że użytkowanie malinki w sumie sprawiało by trudność "mniej obeznanym"( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki :)
  • Odpowiedz
  • 1
@marianteam możesz też mieć kodi na androidzie ale to 2gb ramu potrzeba bo tragiczny system jest i Netflix na tanich boxach ma słaba rozdzielczość podobno. Libreelec bierze z 200 ramu więc jak nie chcesz androida to nie ma sensu dopłacać.
  • Odpowiedz
@xcccx: dlaczego rpi3 się nie nadaje do kodi?
Działa mi to stabilnie przez półtora roku, obecnie kodi 17.1. Możesz rozwinąć w czym malina3 jest gorsza od takiego chińskiego boxa (nie ma h265 ale tego kodeka już nikt nie chce stosować poza filmami 4k)
  • Odpowiedz
@gchmurka: jest wolna, dosłownie. Takie boxy mają znacznie szybsze procki, wsparcie 4k itp, a kosztują mniej - dostaniesz nawet poniżej 100zł + masz do tego pilot, zasilacz. Oczywiście jeśli chcesz sobie zrobić kodi + ambilight czy coś innego, wtedy rpi się nada, ale do samego kodi - chiński box jest lepszy, 0 spowolnień, np. generowanie listy źródeł z exodusa, niewiele wolniej od laptopa, gdzie rpi to było kilkukrotnie dłużej, interfejs
  • Odpowiedz
@xcccx: używam kodi zarówno na rpi3 (główny telewizor) jak i na pc-cie (linux). Nie widzę różnicy w działaniu.
- Listy w exodus generowane są tak samo wolno :) (nie działa to błyskawicznie bo musi połączyć się z serwerami)
- Pilot działa nawet lepiej niż w chińskich boxach (bo go nie muszę mieć... korzystając z hdmi-cec w tv)
- 4k wpiera również rpi3 ale tylko na kodeku h264, wszystko zależy od
  • Odpowiedz
@gchmurka: miałem libreeleca i osmc kilkukrotnie (na 0, 2, 3), menu gubiło klatki, jak odpalisz film i wrócisz do menu to już gubienie klatek było bardzo widoczne. Pilot - jeśli zwykły pilot ci wystarcza to spoko, ale jak mam piloty np. rii i25, albo mele f10 z qwerty, masą przycisków to wolę taki niż cec. Ogólnie co kto woli, ale płacenie 2x więcej za rpi które jest wolniejsze jest jak
  • Odpowiedz