Wpis z mikrobloga

Mireczki programiści co sądzą o Kodilla? https://kodilla.com/pl/webinar# Dla osoby całkowicie z innej branży ale też technicznej.
Czy uzyskany tutaj "certyfikat" jest jakkolwiek ważny czy to taki papier byle papier i kurs daje tylko naukę podstaw? Mam na myśli kurs na front-end. To prawda, że po tym kursie praca jest na wyciągnięcie ręki czy to bardziej chwyt marketingowy? Jak to się ma do studiów informatycznych?

#programowanie #html #webdev #webdesign
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
Na studia czy szczególnie takie kursy mało kto patrzy, certyfikatem możesz się podetrzec. Znajomość frontendu można szybko zweryfikować.
  • Odpowiedz
@sunny-d dlaczego wielu uważa że informatyka = programowanie? Zobacz sobie pierwszy lepszy plan studiów, zobacz co ta kodilla niby uczy a co wymagają w ofertach pracy. Akurat w webdevie studia nie są jakimś must have. Odpowiedź sobie na pytanie skąd sporo programistów bez studiów? Bo wiedzą jest darmowa i łatwo dostępna, a ty chcesz komuś za nią płacić.
  • Odpowiedz
@sunny-d: to samo pytanie co drugi dzień. Wszystko w tagu.

-W większości płatne szkolenia to koszenie kasy.
-Wszystkiego da się nauczyć i jest dla większości najwygodniej z darmowych/tanich kursów w sieci.
-Nie ucz się programowania jak zwierzęta po Polsku. Najbardziej wartościowe materiały i nowinki są po Angielsku.
-Wdrożone projekty>Doświadczenie>....>Studia>gówno>gówno-certyfikaty
  • Odpowiedz
@xDrope: też tak masz, że powoli ci się odechciewa zaglądać do tego tagu? Ja #!$%@?, wchodze, 60 powiadomien z czego 10 to czy taki kurs za 10000zł jest fajny, 20 'hehe polećcie jakiś kurs bo w googlu tyle wyskakuje i nie wiem co wybrać' i z tego może 5-10 normallnych pytań z problemami + jakieś ciekawostki? No #!$%@? dramat tu jest ostatnio.
  • Odpowiedz
@gruchacz: No niestety tak jest i przez to przestają ten tag obserwować bardzo wartościowe osoby, które i mi pomagały z problemami.

Co do tych pytań to wiadomo, że są nowi i zawsze ktoś coś podpowie, bo nie jesteśmy drugą elektrodą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to przydałyby się posty podwieszone pod tagami i z marszu mały FAQ z takich tematów + przykładowo ścieżka rozwoju jednego mirka(nie pamiętam
  • Odpowiedz
ja własnie kończe kurs frontendu w kodilla, plusy faktycznie motywacja i poświęcenie 3 godz dziennie na kodzenie. Niezła grupa wsparcia w wewnętrznym chacie gdzie wielu mentorów pomaga. Minusy wg mnie bardzo nierówny poziom zadania mało urozmaicone, godzinna rozmowa z mentorem przynajmniej dla mnie mało wartościową tzn sam wcześniej znajdowałem rozwiązanie na stackover czy YT. Zadania dodatkowe to w głównej mierze cięcie psd do html
  • Odpowiedz
u mnie się zmieniło i teraz owszem sam bede szkolił dzieciaki z programowania. Na rynku pracy nalezy opanować jeszcze javascript w stopniu zaawansowanym. Pare osób załapało się na juniora frontend
  • Odpowiedz