Wpis z mikrobloga

Mircy, którzy są w temacie. Mam problem, głównie z samochodem i formalnościami. Przeprowadziłem się i mam samochód na tablicach z aktualnego miejsca zameldowania, boję się o niego bo już byłem wyzywany w stylu > Wypierd#alaj tam skąd przyszedłeś itd. Chciałbym się czasowo zameldować bo po uno mam daleko do jakiegokolwiek urzędu a dwa właśnie tablice bym zmienił - kilka stówek, ale za to nie zniszczą mi auta.
Czy mając umowę wynajmu mieszkania na rok jest taka szansa?
#mieszkanie #meldunek #prawo #pytanie #samochody
  • 25
@KornixPL
1. Możesz (a nawet masz obowiązek) się zameldować tam, gdzie faktycznie mieszkasz.
2. Meldunek nie ma wpływu na miejsce rejestracji samochodu. Rejestrujesz tam, gdzie mieszkasz.
3. Urząd skarbowy nie jest tu do niczego potrzebny.
@sorhu: 1. Nie wiem czy mając umowę wynajmu mieszkania na rok jest opcja się zameldować, bo wiem że trzeba dokumentem wykazać że faktycznie się tam mieszka.
2. Dobrze wiedzieć, w piątek idę przerejestrować
3. Całe szczęście
1. Nie wiem czy mając umowę wynajmu mieszkania na rok jest opcja się zameldować, bo wiem że trzeba dokumentem wykazać że faktycznie się tam mieszka.


@KornixPL: Przecież zameldować się powinieneś w przeciągu 30 dni. Ale umowa nie wystarczy, bo właściciel mieszkania musi potwierdzić ze faktycznie tam przebywać.
Ale jak wspomniano - meldunek nie ma znaczenia dla rejestracji auta.
@KornixPL
1. Jest taka opcja. Spokojnie. Jak Ci właściciel podpisze papier, to się zameldujesz od ręki. Jak Ci nie podpisze, to też się zameldujesz, ale troszkę to potrwa, bo będzie trzeba przeprowadzić postępowanie administracyjne. Nie trzeba wykazywać dokumentem, że się tam mieszka (choć to pomoże, zwłaszcza umowa najmu). Urząd ma obowiązek ustalić fakty i sprawdzić, czy tam mieszkasz.
@BajerOp: Jak sam siebie meldowałem to była na formularzu pozycja "posiadacz tytułu prawnego potwierdza przebywanie" ale może faktycznie przy umowie wynajmu to ty jesteś posiadaczem tytułu.Nie wynikałem, bom właściciel.
@BajerOp: @sorhu: @graf_zero: Ok, łapię. Właścicielka musi to potwierdzić.
1. Powiedzcie czy przy zmianie meldunku muszę iść wypisać dane do nowego dowodu od razu czy mam na to jakiś czas?
2. Czy właścicielka może się czegoś obawiać przez co nie chciałaby podpisać umowy - chodzi mi o jakieś kruczki prawne czy coś w tym stylu?
@d3v: Wieruszów, ale nie dziwię im się, bo moje okolice zapoczątkowały falę pobić i zniszczeń wszystkiego co ma związek z Wieruszówem, także bieda umysłowa to raczek Kępno i cały powiat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@KornixPL
Jak już koledzy pisali, nie będziesz miał obowiązku zmiany dowodu.
Właścicielka nie ma co się obawiać, bo z meldunku tak naprawdę nic nie wynika.
@KornixPL: Jeśli masz umowę to nie musisz mieć żadnego podpisu właścicielki. Będąc najemcą zyskujesz (na czas umowy) tytuł prawny do lokalu, na formularzu możesz się sam podpisać, wystarczy że weźmiesz ze sobą do wglądu umowę.