Wpis z mikrobloga

Mieszkam w bloku bardzo blisko centrum miasta, które cierpi na wieczny niedobór miejsc parkingowych. Jako, że pod blokiem mamy spory parking należący do naszej spółdzielni, na którym nie obowiązuje strefa płatnego parkowania to tutejsze Janusze Cebularze zaczęły zastawiać nasz parking mimo znaku zakazu wjazdu dla nie mieszkających tutaj osób. Wczoraj do godziny 17 nie mogłem zostawić samochodu pod blokiem, bo #!$%@? Janusz chce przyoszczędzić na parkowaniu.

Właśnie podjechała straż miejska, którą wezwałem i #!$%@?ła 11 mandatów.

Miłego dnia #!$%@?.

#coolstory #wiosenneporzadki #januszeparkowania #patologiazmiasta #cebula
  • 78
Z takich ciekawostek to kiedyś sam wyczaiłem jakiegoś typa, który zaczął parkować na naszym parkingu. Przyczaiłem się na dziada i grzecznie zwróciłem uwagę, że nie może tu parkować. Dziad oczywiście hurr durr, że i tak wolne i #!$%@? gównorzu i sobie poszedł. No to ja telefon na straż miejską i do domu po kartkę i długopis. Dostał mandacik i zostawiłem mu kartkę, że codziennie będę sprawdzał, czy stoi i ewentualnie wzywał straż
@Strus: jak nie przerejestrujesz to Ci jeszcze dojebią karę za niedopilnowanie obowiązku administracyjnego. Także to już Twoja brocha i ich to nie interesuje, że "nikt nie przerejestrowuje samochodu po przeprowadzce". Jak pół wioski wyrzuca smieci do lasu to znaczy, ze kazdy w wiosce moze tak robic?

Można pewnie udowodnić jak się przyjdzie z kimś kto tam mieszka i jest w tym bloku zameldowany. Mimo wszystko z doświadczenia wiem, że da się
@to_wszystko_nie_tak naprzeciwko mojego wydziału na uczelni są nowe, piękne biurowce, pod którymi od niedawna zrobili płatny parking dla kilkuset miejsc, od tego czasu parking uczelniany jest zawalony od 8 do 18 nawet w czasie sesji i uczelniane święta, a bez zgody rektora nawet SM nie może tam wjechać, więc korposzczurze mają eldorado
@to_wszystko_nie_tak miałem do niedawna podobną sytuację,też mieszkam w centrum w bloku,i było to samo co u ciebie,spółdzielnia która ma pod opieką okoliczne bloki i podwórka w centrum postawiła na wjazdach szlabany otwierane na pilota i problem znikł,parkują tylko ci którzy mieszkają w tych blokach a janusze albo z buta albo strefa( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
@Wladyslaw_Jagiello: Albo parkowanie w bramach lub zastawianie przejsc dla pieszych.
Obok mojej knajpy mam wjazd przez bramę na podwórko, na którym parkuje ja i moi pracownicy i gdzie wjeżdżają dostawy na kuchnie. Ile razy dziennie ktoś tam zastawia autem, mimo jebitnego znaku "WJAZD W BRAMĘ NIE PARKOWAĆ" to nie jestem w stanie zliczyć. Jak zwracałem uwagę to wszyscy, że na dwie minutki i już odjeżdżają. Takiego #!$%@?, niektórych godzinę nie było
jak nie przerejestrujesz to Ci jeszcze dojebią karę za niedopilnowanie obowiązku administracyjnego.

@to_wszystko_nie_tak: Nie dojebią bo nie ma takowej określonej. Tak sam jak nie ma kary za brak przerejestrowania samochodu po zakupie od innej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I dobrze, bo ten obowiązek jest idiotyczny.

Swoją drogą ciekawie by było, jakby ktoś przyjechał do Ciebie na kawę i by mu SM dowaliła mandat, bo nie mieszka