Wpis z mikrobloga

Mieszkam w bloku bardzo blisko centrum miasta, które cierpi na wieczny niedobór miejsc parkingowych. Jako, że pod blokiem mamy spory parking należący do naszej spółdzielni, na którym nie obowiązuje strefa płatnego parkowania to tutejsze Janusze Cebularze zaczęły zastawiać nasz parking mimo znaku zakazu wjazdu dla nie mieszkających tutaj osób. Wczoraj do godziny 17 nie mogłem zostawić samochodu pod blokiem, bo #!$%@? Janusz chce przyoszczędzić na parkowaniu.

Właśnie podjechała straż miejska, którą wezwałem i #!$%@?ła 11 mandatów.

Miłego dnia #!$%@?.

#coolstory #wiosenneporzadki #januszeparkowania #patologiazmiasta #cebula
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dowód rejestracyjny. Potem można się odwołać jak sie pokaże umowę najmu lub kupna mieszkania, a nie przerejstrowało się samochodu na dany adres. Od ręki anulują mandat.

@to_wszystko_nie_tak: Przecież udowadnia się winę, a nie niewinność. Uzasadnione byłoby nałożenie mandatu gdyby był tam np. "parking tylko dla osób z identyfikatorem mieszkańca" czy czymś takim. Nakładanie mandatu na podstawie czyichś zeznań jest absurdalne i domniemania winy jest absurdalne.
  • Odpowiedz
za niedopełnienie obowiązku rejestracji samochodu.

@eragonn14: Istnieje w ogóle cokolwiek takiego, że jest obowiązek przerejestrowania samochodu w nowe miejsce zamieszkania? Chyba nie - to dotyczy własnego miejsca zameldowania albo samochodu po kupnie.
  • Odpowiedz
@ZatrutaStudnia: Nie. Istnieje tylko coś takiego jak przerejestrowanie samochodu na nowego właściciela ;) Tylko na to jest termin 30 dni od daty zakupu samochodu, jednak w żaden sposób opóźnienia nie są karane.
  • Odpowiedz
@eragonn14: ja nie mam meldunku. Tu gdzie mieszkam nie moge sie zameldowac, no i generalnie nie mam w ogole gdzie sie zameldowac. wyrabiajac nowe prawko i rejestrujac samochod urzad mial problem, zastanawiali sie i kazali napisac oswiadczenie ze pod tym adresem gdzie mieszkam to zamierzam mieszkac, wiaze moje zycie z tym miejscem itp. no i wpisali mi adres zamieszkania do prawka i dowodu. No i po poltoraroku przyszla chwila ze
  • Odpowiedz
@eragonn14: wiem, że nie ma i obowiązku i w dowodzie, ale w dowodzie rejestracyjnym pojazdu i prawie jeździe jest adres ciągle, a tam ma wpisany adres zamieszkania, pod którym nie mogę się zameldować z pewnych względów :)
  • Odpowiedz
@eragonn14: Wiem, że nie muszę. W związku z tym, że nie mam żadnego adresu zameldowania policja nie ma mnie w bazie danych (nie ważne, że w urzędzie skarbowym w bazie jest moje miejsce zamieszkania, i w dokumentach mam ten sam adres xD ), a skoro nie maja mnie w bazie danych to nie mogą mi dać mandatu, a jeśli nie jestem w stanie zapłacić na miejscu to zostanę aresztowany xd
  • Odpowiedz
@anussatanus dalej coś kręcisz. Policja wystawia mandat kredytowany obywatelom RP ze stałym miejscem zamieszkania. Tylko jeśli nie masz stałego zamieszkania na terenie RP policja może przyjąć gotówkę. Meldunek znowu nie ma nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@eragonn14: wpisali mi na mandacie brak stałego miejsca zamieszkania, ze względu na to, że nie mam miejsca zameldowania i że nie mieli mnie przez to w bazie. Dlatego traktowali mnie jakbym nie był obywatelem RP -.- i musiałem zapłacić gotówka... albo by mnie zatrzymali. Jak będę w domu to wyślę Ci zdjęcie mandatu :P
  • Odpowiedz