Wpis z mikrobloga

#pracbaza #szczecin #praca #rynekpracy
Jestem na konferencji o praktykantach, stażach itd. I pani z klastra morskiego opowiada o roszczeniowych młodych ludziach którzy myślą że skończenie trudnej szkoły lub studiów mają takie wymagania:
-nie chcą robić za darmo(praktyki), i pół darmo(stażyści)
-żądają pełnego etatu, i związanych z nim niewiarygodnych luksusów, takich jak stabilność zatrudnienia i ubezpieczenie.
- I najgorsze to niewiarygodne wymagania finansowe, nawet 580 euro! Kiedy 50 km na zachód zasiłek dla bezrobotnych za nic daje ponad 400 euro.
Cierniostwor - #pracbaza #szczecin #praca #rynekpracy 
Jestem na konferencji o prakty...

źródło: comment_7Jol0ZB24hfQx06Q7dKjaBWGaaBNUNRA.jpg

Pobierz
  • 63
@Abovd: co? robotyke? projektowanie 3d? coś w ten deseń? spoko, ale jeżeli samemu się nie #!$%@? to studia #!$%@? nauczą. a większość liczy, że jak skończy jakiś techniczny kierunek to, że jest już panem świata, pozdro dla takich, ale rynek pracy ich szybko zweryfikuje.
@kazzr: 3/4 mojej grupy ze studiów pracuje w zawodzie, za dużo więcej niż średnia krajowa. Ja będąc na ostatnich praktykach miałem 5k zł netto miesięcznie. Jeśli uczelnia stawia na wiedzę i umiejętności swoich studentów, to nie dopuści debila do pozytywnego zakończenia jej (przynajmniej stara się jak może).
do IT na cv nawet na stanowisko juniorów nie patrzę, tylko utylizuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na 10 osób JEDNA ma może 15% z testu, także ten tego. oczywiście chodzi mi o osoby od razu po studiach.


@kazzr: heh, bo za łatwe są. Tzn. miernoty jakoś przełażą z trójami, a jak ktoś pracuje w zawodzie dłużej niż studiuje to ma problemy :D

Ale studia w IT nie
@Abovd: oczywiście ze można. I każdy na moich studiach to wiedział, dlatego tez nie przeszkadzały mi darmowe praktyki, nikt nie miał roszczeń co do tego.
@Abovd @11mariom: zacząłem ogarniać w swoim zawodzie jak miałem 15 lat, później studiowałem w ogóle coś innego, ale też dobrze płatnego i technicznego, stwierdziłem, że nie ma sensu tego ciągnąć i olałem studia. teraz mam przeszło 10 letnie doświadczenie w zawodzie, managerskie stanowisko w it a drugi próg podatkowy już dawno za mną. znajomi o rok młodsi czy nawet w moim wieku właśnie kończą magisterkę i pracy nie mogą znaleźć, a