Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@?łem oszczędności mojego życia (22 lvl, niedawno pisałem o tym wpis) na giełdzie papierów wartościowych. Oczekiwałem na szybki wzrost gotówki, natomiast spółka jest w mocnym dołku i przez obsraną dupę sprzedałem akcje. Wpakowałem w to 3500zł, wyszedłem mając z tego 600pln.
#przegryw #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 112
@AnonimoweMirkoWyznania: W długiej perspektywie spółka powinna odrobić straty. Gdybyś powiedział co to za spółka to można by coś doradzić. Z tego co widzę spadek o ponad 80% wartości.

Potencjalne przyczyny spadku:
- po nowym roku spółki rewaloryzują swoje portfele i jest duża fluktuacja kursów.
- jeśli jest wysoki free float to jakaś mała informacja mogła sprawić że zielonki pouciekały z tego waloru
- teraz są pozytywne nastroje na inne działy gospodarki,
@Sad_Raven imo każdy może odkladac przy odrobinie chęci te 3-4 stowki miesiecznie, to ledwie 3 nocki w miesiacu na magazynie pracujac przy inwentaryzacji, nawet jeśli pensje podstawowa w całości przeznacza na życie (a przy aktualnej placy minimalnej przy rozsadnym porzadkowaniu i tak powinno coś zostac).
A tak ogólnie to bardziej mnie rozwalil zwrot 'oszczednosci zycia' w stosunku do tak małej kwoty, używa się go będąc o wiele starszym i opisujac o wiele