Wpis z mikrobloga

Super sprawa, przyjdź sobie ładnie na zajęcia na #studbaza, prowadzone przez Irlandczyka, który daje całej grupie zjebkę za #korwin, no bo przecież ktoś na tego debila musiał głosować i co to ma być, że w 2017 w centrum Europy ktoś takie bzdury wygłasza publicznie i do tego ma poparcie.
Przez resztę zajęć było nam wstyd, że to jest właśnie sposób, w jaki odbierają nas osoby z innych krajów. Ech. (,)
#gorzkiezale trochę

  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

_ "they are less inteligent".

Maj 2014 roku (wywiad Jedynki z JKM): - Ze średniej nic nie wynika, to po prostu obiektywny fakt, że średnio są mniej inteligentne i nic na to nie można poradzić. Ale jednocześnie kobiety są mądrzejsze od mężczyzn, bo mądrość to coś innego niż inteligencja - wyjaśnił.

http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/1129456,KorwinMikke-kobiety-sa-srednio-mniej-inteligentne-od-mezczyzn

Co nie zmienia faktu, że takie gadanie jakie Korwin prezentuje jest
  • Odpowiedz
@BotGirl: abstrahując od jego poglądów to nikt nie ma prawa wam mówić jak macie myśleć, a kto na kogo głosował to jego osobista sprawa, nie masz absolutnie żadnego powodu żeby czuć zażenowanie albo wstyd.
  • Odpowiedz
  • 10
@ale_fuks: Tylko, że póki co nie udało się przeprowadzić metaanalizy bez cherry-pickingu, która by udowadniała, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Nawet te badania dotyczące ras nie biorą pod uwagę warunków środowiskowych i społecznych, nie uwzględniają też tego, że to, co ogólnie nazywamy inteligencją jest silnie związane z czynnikami chociażby kulturowymi. Plus, nawet gdyby to pominąć, czy uważasz, że Azjatom powinno się płacić więcej za samą przynależność rasową?

Co do seksizmu i ogłupienia - bycie równym to nie to samo, co bycie identycznym. Posiadanie takich samych praw nie polega na robieniu dokładnie tego samego, ale takich samych możliwościach. Nikt* nie oczekuje, że faceci będą rodzić dzieci, ale tak samo chciałbym, żeby nikt z samego tylko powodu, że mogę zajść w ciążę, wymagał ode mnie przystosowywania się przede wszystkim do siedzenia w domu i chowania dzieci.


Dlatego uważam, że to, co robi
  • Odpowiedz
Mam tylko prośbę, jeśli ktoś wierzy w to, co Korwin wygłosił ostatnio


@BotGirl: Z tego, co widziałem to na Wykopie ktoś ostatnio wrzucał wyniki bodajże 5 badań naukowych, które potwierdzały słowa Korwina, więc jak można "wierzyć" w coś, co zostało naukowo udowodnione? O istocie rzeczy decydują jedynie fakty, więc albo jako ludzie postępowi umawiamy się na zasób sprawdzonych metod naukowych, które wykorzystujemy do poznawania świata albo stawiamy na własne uczucia,
  • Odpowiedz
@BotGirl: No niestety... Każdy kraj ma swojego pseudopolityka, który robi cyrk za granicą. Chyba najgorsze jest to, ze nadal znajdują sie u nas obrońcy sposobu retoryki tego starszego pana z muszką
  • Odpowiedz
@BotGirl Znaczyy jeżeli wierzy w to co Korwin napisał, i np wczoraj jakiś wykopek to ładnie wypunktował i pokazał badania jakie stoją za takim stwierdzeniem? XD
  • Odpowiedz
@BotGirl:

Nawet te badania dotyczące ras nie biorą pod uwagę warunków środowiskowych i społecznych, nie uwzględniają też tego, że to, co ogólnie nazywamy inteligencją jest silnie związane z czynnikami chociażby kulturowymi.


Chyba czytaliśmy inne badania. Biorą to pod uwagę, oczywiście, że biorą. Badania które tego nie robią pokazują na przykład, że w niektórych rejonach środkowej Afryki są plemiona które mają IQ ~70 (a więc na skraju górnej granicy debilizmu). Co ciekawe biedni Chińczycy gdzieś na dalekiej prowincji mają to IQ znacznie
  • Odpowiedz
@BotGirl: Prawde mowiac to co piszesz kojarzy mi sie z jednymi z najgorszych i najbardziej szkodliwych naszych narodowych cech.

Sluzalczosc. Wlazidupstwo "lepszym" krajom. Co nas obchodzi co o nas mysla za granica tak naprawde? Owszem, nie mozna miec calkiem w------e, ale przejmowac sie tym co mowi jakis koles na temat na ktory pojedyncza osoba nie ma wiekszego wplywu? No bez jaj. Troche honoru ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
tłumaczenia mi że jako osoba bez penisa jestem z pewnością głupia i nie powinnam mieć prawa do opinii


@BotGirl: Sugerujesz, że JKM tak powiedział, czy po prostu masz tego świadomość? Bo jeśli JKM, to poproszę o link do wypowiedzi.
  • Odpowiedz
Przez resztę zajęć było nam wstyd, że to jest właśnie sposób, w jaki odbierają nas osoby z innych krajów. Ech


@BotGirl: trochę mniej kompleksów. Po pierwsze założenie że studenci na sali mieli jakiś wpływ na wybór Korwina do PE to jakaś megalomania. Odpowiedzialność zbiorowa to nieporozumienie. Po drugie skąd założenie żeby się przejmować to co myśli o Tobie ktoś z Irlandii czy skąd kolwwiek indziej? Prędzej powinniście gościowi wytknąć niegrzeczność
  • Odpowiedz
@BotGirl:
O jejku, jejku - pan Irlandczyk powiedział coś złego o Polakach, ale wstyd. Co o nas sobie pomyślą? Co to będzie?
Ja na miejscu tego Irlandczyka zajął bym się swoimi sprawami i nie wtrącał się do nie swoich.
  • Odpowiedz
że jako osoba bez penisa jestem z pewnością głupia


@BotGirl: Korwin nic nie mówił o tym że jesteś głupia. Ale skoro nie jesteś w stanie zrozumieć jego prostej wypowiedzi, to chyba jednak jesteś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz