Wpis z mikrobloga

Super sprawa, przyjdź sobie ładnie na zajęcia na #studbaza, prowadzone przez Irlandczyka, który daje całej grupie zjebkę za #korwin, no bo przecież ktoś na tego debila musiał głosować i co to ma być, że w 2017 w centrum Europy ktoś takie bzdury wygłasza publicznie i do tego ma poparcie.
Przez resztę zajęć było nam wstyd, że to jest właśnie sposób, w jaki odbierają nas osoby z innych krajów. Ech. (,)
#gorzkiezale trochę

  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BotGirl: zmotywowałaś mnie do zgłębienia tematu co takiego mówi o kobietach i po kilku nagraniach widzę, że w większości racjonalne rzeczy prawi.. Skończy się tak, że kolejnego wyborcę znajdzie we mnie :v Może taki miał być efekt tej wypowiedzi? Szum w mediach ogromny, wczoraj wieczorem widziałem go w Polsacie (swoją drogą dobry śmieszek o.0) a chyba rzadko go zapraszają gdziekolwiek. Wrzucam najkrótszy: https://www.youtube.com/watch?v=Z0pXDR_mbP4
  • Odpowiedz
@grejfrut przecież napisałem. Wszystko trzeba jak krowie na rowie?
Bo jeśli uznamy że kropo pensja wynosi powiedzmy 5000 to mając 2x5000 na rodzinę 500zł podwyżki jest mniej warta zachodu niż jak się ma 1x5000 na rodzinę. Mam Ci jeszcze napisać ile to się równa?
Jak bym był pewien, że moja dziewczyna w swojej pracy ma perapektywy zarabić tyle co ja to miałbym zdecydowanie mniejsze parcie na kasę i to pomimo, że
  • Odpowiedz
  • 0
@BotGirl Kto się interesuje tą szopka jaką jest parlament Europejski. Gość chyba nie miał nic sensownego do powiedzenia na tym wykładzie
  • Odpowiedz
  • 0
@SmieszekZawadiaka: To o czym mamy rozmawiać na zajęciach dotyczących biznesów między krajami? Polityka tak czy owak ma na to duży wpływ, a kwestia takich wypowiedzi na temat kobiet podchodzi też pod czynnik społeczny, wychodząc poza temat czystej polityki, czyli też ma związek z chociażby promocją kraju na arenie międzynarodowej. Nie rozmawialiśmy na temat zdania Korwina na temat prawodawstwa, tylko jego wypowiedzi "kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn".
  • Odpowiedz
@BotGirl: Ja też myślę że kobiety ogólnie są mniej inteligentne od mężczyzn (nie mówię o sobie tylko o ogóle). Akurat wyniki badań mało mnie obchodzą, bo raczej nie da się przeprowadzić ich rzetelnie - jest za dużo ras, społeczności, narodowości, mentalności, etc.. Wnioskuję tak z własnych obserwacji. A według ciebie: kobiety są bardziej inteligentne czy kobiety są równie inteligentne? Nawet gdybyś podrzuciła tutaj jakieś wyniki badań przemawiające za pierwszą czy drugą tezą, nie przejąłbym się tym.

Na ogół nie wierzę w żadne socjologiczne badania - za dużo jest kobiet w środowisku humanistycznym, więc wyniki muszą być stronnicze. Swego czasu dużo się naczytałem o próbach stworzenia rzetelnych wyników badań w tematach inteligencji ras, płci - ci którzy próbowali mieli po prostu p--------e. Nie ma znaczenia czy robili dobrą robotę, czy zła - za samo podjęcia tematu spotkała ich stygmatyzacja i pożegnanie z zawodem i karierą naukową. Żeby nie było - nie uwierzyłbym nawet w prawdziwość badań które mówiłyby że kobiety są rzeczywiście mniej inteligentne.

No ale jeśli spojrzymy się na definicję inteligencji z
  • Odpowiedz
Co, gdzie ja reaguję emocjonalnie?

Tam gdzie piszesz że może w ogóle nie płacimy kobietom.

Poza tym, co z brzydkimi kobietami? Mają zarabiać mniej, bo ich ładne koleżanki mają możliwość znalezienia sobie bogatego faceta?

Nie
  • Odpowiedz
@BotGirl: Następnym razem pan Irlandczyk powinien dostać zjebkę, bo reszta świata uważa ich za głupich, biednych pijaków dających się bez oporu gwałcić katolickim księżom, a ktoś za to musi odpowiadać.
  • Odpowiedz
@BotGirl: No dobrze, ale wytłumacz mi...
Jeśli ZAŁOŻYMY (nie sprawdzałem tego), że to co powiedział JKM jest zwyczajnie prawdziwe(że przeciętnie mężczyźni są bardziej inteligentni od kobiet) to dlaczego szkodliwe jest mówienie o tym?
Dlaczego kobiety nie mają problemu z tym, że ktoś powiedział np. że są słabsze fizycznie niż mężczyźni, ale już wypowiedzenie się o inteligencji to jakaś zbrodnia?
Nie słyszałem żeby jakiś mężczyzna obraził się, bo ktoś powiedział, że
  • Odpowiedz
@BotGirl: Lol, ale masz niskie ego i mentalność niewolnika. xD Korwin powiedział co wiedział, a ty z tego powodu czujesz wstyd? Weź się ogarnij i przestań traktować siebie jak gorszy sort ludzkości. Elo
  • Odpowiedz
  • 0
@Pivoo: Szczerze, to nie ma to dla mnie znaczenia, bo ogólne różnice w populacji były by na tyle małe, że nieistotne. W tym temacie jedynie mierzi mnie, gdy ktoś stosuje kulawą logikę i próbuje używać rzekomej niższej inteligencji kobiet, żeby wmówić mi że na pewno nie mam racji. Akurat tu się to nie zdarzyło :).

Z własnych obserwacji nie zauważyłam, by jakoś z kobietami pracowało mi się gorzej, jakbym już musiała określać po płci, to częściej faceci nie dopowiadali szczegółów

Nie zgodziłabym się z Tobą odnośnie stronniczości badań, ponieważ wyniki przetwarzane są raczej przez programy, ale w sumie nie mam też tego jak udowodnić
  • Odpowiedz