Wpis z mikrobloga

Mirki, tak z ciekawości, co robicie jak jedzie do was #kurier a was nie ma w domu? Przekierowanie? Nie odbieracie? Do sąsiadów?

Ja zawsze staram się przekierować do punktu odbioru, ale im dłużej żyje i im dłużej słucham wymówek na infoliniach i kurierów, tym mam większe wrażenie, że istnieją tylko dwie dobre opcje odbioru #paczkomaty oraz #pocztapolska, czyli zero uganiania się za #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#dhl #dpd #inpost #kurierzy
  • 18
@rskkk: przecież nie ma żadnego problemu, jak mówisz kurierowi, że chcesz paczkę na punkt odbioru, kurier wbija w system odbiór własny i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dhlx: Generalnie moje przygody z kurierami to temat na dłuższą historię, napomnknę tylko że każdego mamy zapisanego z dziewczyną jako "#!$%@? #!$%@? DPD/DHL/FedEx (...)". Dziś DHL np. niestety nie zezwolił mi na przekierowanie, czemu? ponieważ paczek zza granicy nie obejmują parcelshopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zajebista usługa, bulwo
@rskkk a nie da się tam zalogować czy nie da się przekierować. Wiem że można zmienić też adres doręczenia na tej stronie. Kontaktuj się z infolinia niech da ci numer do kuriera i z nim się dogaduj jakoś.
@MichalQ20: @Andczej:

akurat jak zadzwoniłem na infolinię dowiedzieć się o vat, dowiedziałem się że nie ma i jest super i moge sie cieszyć. I że kurier będzie jeździł do 18. Więc Pan radzi odbierać telefony, bo domysla sie do pracuje do 16. Jeśli kurier będzie później to serdecznie przeprasza.

Rozłączyłem się. Zadzwonił kurier. Telefon już jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) VATu nie ma i jest super
@MichalQ20: to jest w ogóle kolejna ciekawa sprawa, bo dostałem tylko tego smsa ze środka ( o wymaganym podpisie). Wbijam sobie w link, a tam 3 pola:
Przekieruj paczkę na parcelshop DHL (na magazyn DHL i 2 punkty DHL'a),
Ustaw godzinę odbioru (?),
i coś jeszcze na samym dole (nie pamiętam).

Zadzwoniłem na infolinię widząc to, powiedzieli że to nie potrzebne i że wiadomość jest "bardzo niefortunnie sformułowana i serdecznie przepraszają"