Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
  • Odpowiedz
@Oszaty: ...podczas gdy wokół jest w pytę ofert pracy.

wszystkie rodziny pobierające mają jakieś problemy, a to tylko procent


Taki procent, że media trąbią ile ubóstwa i patologii ujawniło się dzięki 500+. Zresztą ten program i tak potrwa do najbliższych wyborów, bo w końcu budżet zostanie doszczętnie rozpieprzony.
  • Odpowiedz
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+


@Oszaty: No bo jak może się komuś nie podobać to, że pieniądze są mu zabierane, a dawane komuś kto sobie zrobił gówniaka.

Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.


Sugerowanie że 500+ dostaną dzieci i teraz będą szczęśliwie na wakacje
  • Odpowiedz
Zależy to jak to wyjaśniasz, ale potępiam każde zabieranie pieniędzy, które idą na dobry albo potrzebny cel.


@Oszaty: Ja też to potępiam, te 500+ nie jest takie złe pomijając fakt, że Polska chyba nie do końca jest przygotowana na takie rozdawanie kasy. Pomysł jak najbardziej OK, ale wykonanie nie do końca. Niepotrzebnie państwo pozostawia wolną rękę dla rodzin pobierających kasę. Powinno się najpierw ocenić jakie potrzeby mają dzieci z danej rodziny,
  • Odpowiedz
@Oszaty: > to jest dobry pomysł na następny krok

Tylko, że to trzeba było zrobić od początku, teraz to nie przejdzie, bo spory procent straciłby te 500+, a to się równa ze straconymi głosami w wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oszaty: Widzę że chyba sama bierzesz 500+ :)

Popatrz na to co się dzieje, poczytaj gazety, co działo się zaraz po otwarciu programu. Niektórzy ludzie pozwalniali się z pracy, bo lepiej opłaca się siedzieć w chacie dostając kasę na 3 dzieci.
Sama znam ludzi z różnych grup społecznych. Powiedz co daje pozytywnego fakt, że dziewczyna z mojej wsi, 24 lata 3 dzieci, nikt u niej w domu nie pracuje więc dostaję
  • Odpowiedz
@Oszaty: za kasę która idzie na 500+ można zrealizować w ciągu kilku lat wiele innych inwestycji które mogą ruszyć gospodarkę i pomóc tym ludziom (i nie tylko) w niebezpośredni i długofalowy sposób. Te 500 zł za 5 lat to będzie warte jeszcze mniej, a dla budżetu - jest do ogromne obciążenie.

Ponadto już przed wprowadzeniem 500+ wiadomy był cel - spełnienie obietnic i beton wyborców, wpływ na dzietność ma to znikomy.
  • Odpowiedz
@1dziewczyna_szamana: I co z tego? To na swój sposób "zaradność" skoro program ma takie luki prawne bo ma je, mogli całkowicie skonstruować ustawę by odsiać patole (dałoby się), a tak to ludzie korzystają. Patola nie patola, skoro ktoś ma robić za 1500 zł, a ma dostaać tyle za friko to wybór jest chyba prosty?
@Oszaty: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Oszaty: ja znam dwie sytuacje
- samotna matka dwojka dzieci ale jedno 18+. Oplaty na studia, oplaty szkoly drugiego, wakacje moze sa moze nie bo różnie bywa. Kobieta pracuje od lat w edukacji wyzszej, dzieki zmianom Gowina jej uczelnia moze pasc 500+ ni ma
- druga rodzina, trojka dzieci ale jedno 25lat, drugie 18+ wsparcia ni #!$%@?. Mieli od dawna kawalek ziemi do sprzedaży jakby cos sie z finansami pochrzanilo. Dzieki
  • Odpowiedz
@mozliwe: Twój wpis właśnie pokazuje ideę tego wszystkiego. Dlatego nie powinni rozdawać pieniędzy za darmo.
Jesteś zdrowy, w pełni sił #!$%@? do pracy. Bo praca jest tylko ludziom się nie chce pracować. Bo są leniwi i chcą wszystko dostać za darmo. To jest ta pozostałość dawnych czasów czy się stoi czy się leży.

Zobacz do czego dochodzi. Kobieta zachodzi w ciążę od razu idzie na chorobowe czyli jakieś 8-7 miesięcy chorobowego,
  • Odpowiedz
@1dziewczyna_szamana: co za chore myslenie xD jesteś zdrowy to masz pracować, nie! Ludzie nie potrzebują pracy, a pieniędzy. Owszem, jestem zdrowy i moge isc do pracy i pewnie kiedyś pójdę jak skończę studia, ale po co? Potrafiłem się tak ustawić, ze pracuje w domu do tego w pełni legalnie bo na zleceniowce i tak, moge isc do praxy i mieć więcej, ale skoro tak jest dobrze i są szekle? Tak samo
  • Odpowiedz
@mozliwe: Co nie? Skoro masz umowę to pracujesz więc jaki masz problem? Nigdzie nie powiedziałam że praca zdalna to nie praca. Ale bez pracy nie ma pieniędzy.

Może i jestem straszna. Ale dlatego, że pracuje i mam pieniądze to Ty masz swoje zasiłki. Bo dlatego właśnie że odprowadzam składki i podatki mogli część z nich przeznaczyć nie na szkoły dla dzieciaków, na miejsce dla chorych ludzi w domach opieki tylko na
  • Odpowiedz
@Pan_Mirek: @1dziewczyna_szamana: mnie tak naprawdę nie rusza 500+, są luki, patola dostaje kasę i co z tego? Tak czy siak idzie to z naszych podatków. Jeśli chodzi o zarabianie to noe mam skrupułów jeśli oczywiście jest to zgodne z prawem. Jestem jedna z tych osób, które wcisnął Ci cos czego noe potrzebujesz i wyciągnął od Ciebie ostatnie złotówki. Tak wiec wiesz, "rozumiem" patole i 500+. Darmowa kasa, jak dają to
  • Odpowiedz
@mozliwe: Po co wstawiasz cytat, skoro nie cytujesz? ;)
Mam nadzieję, że ludzie będą kupowali coraz mniej rzeczy, których nie potrzebują i przestaną ślepo wierzyć w obietnice sprzedawców. Dzięki temu też mieli by więcej pieniędzy ;)
  • Odpowiedz
mnie tak naprawdę nie rusza 500+, są luki, patola dostaje kasę i co z tego? Tak czy siak idzie to z naszych podatków.


@mozliwe: Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie to naturalne że mi się nie podoba jak ktoś mnie okrada :|
  • Odpowiedz