Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oszaty: xD sama zaczynasz zdanie od małej litery a próbujesz komuś błędy wytykać? To internet, obowiązuje luźna forma wypowiedzi, jeżeli chcesz komuś wytykać błędy to chociaż w zdaniu w ktorym to robisz ich nie popełniaj. Buziak idealnie obrazuje ze gruba jesteś i zamiast schudnąć to udajesz ze lubisz swój tłuszcz xD
  • Odpowiedz
Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.


@Oszaty: na pewno nie lepiej, ale fakt że mieszkam w tym samym kraju nie nakłada na mnie moralnego obowiązku utrzymywania innych mieszkańców. A do tego jestem zmuszany. Poza tym nie brałem żadnych #!$%@?ów bo nie mam dzieci.
  • Odpowiedz
@Oszaty jak widac gowno rozumiesz... gardze takimi lewakami podludzmi jak ty ktorzy mysla ze jak sie da patoli gotowke co miesiac to zmieni to ich zycie i pojda do pracy i przestana pic itd... xD
  • Odpowiedz
@Oszaty: taki system tylko podtrzymuje w większości stany patologiczne, a składa się na to całe społeczeństwo ludzi, którzy normalnie pracują. Daje się wędkę, a nie rybę, której większość docenić i wykorzystać nie potrafi lub nie chce. Darmowa gotówka tylko pogłębia stan większości z tych ludzi i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Każdy, kto ma jakiekolwiek rozeznanie w temacie zdaje sobie sprawę, że aktywne formy walki z (szeroko pojętą) biedą > pasywne środki. Wszelkie pieniądze dawane potrzebującym za nic tylko utwierdzają ich w biedzie. Dlatego np. nie powinno się dawać żadnych pieniędzy żebrakom, bo próbując pomóc wyrządza im się psychiczną krzywdę i utwierdza w ich strefie komfortu.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Ależ widzisz, ludzie mają problem z bylejakością rozwiązania, które w dodatku premiuje nieróbstwo.
Wszelkie rozdawnictwo wspiera nieróbstwo.

Trzeba wspierać rodziny, zwłaszcza wielodzietne, to jedno z zadań państwa jako takiego.
Ale w sposób, który
  • Odpowiedz
@Oszaty: mylisz pojęcia, nikt tu nie zazdrości 500 zł, jedynie #!$%@? się na fakt braku regulacji, tak aby pieniądze rzeczywiście zostały wydane na dzieci, a nie na przyjemności rodzicieli. No i z tego co widzę, to nie masz żadnych kontrargumentów, i jedynie odpowiadasz durnymi frazesami. Słabo nawet jak na #mirkoraka
  • Odpowiedz