Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
  • Odpowiedz
  • 152
@Oszaty: Ale tu problemem nie jest pomaganie ludziom, tylko że nas na to nie stać. Przynajmniej wg mnie, bo może niektórzy faktycznie kierują się zawiścią ;d
  • Odpowiedz
@Oszaty: No nie wiem, czy taki "patol" doceni ten gest od państwa i postanowi zorganizować za tę kasę wakacje dzieciakom.... Często ci ludzie uważają że im się należy i jeszcze są zdziwieni czemu tak mało?!
  • Odpowiedz
najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+.


@Oszaty: Boli, ale to że musimy się wszyscy zrzucać na czyjeś życiowe nieudacznictwo. Jaki ten kraj ma przyszłość skoro ludzie mogą żyć tylko i wyłącznie z płodzenia dzieci - które i tak kiedyś stąd wyjadą?
  • Odpowiedz
@Oszaty: i jeszcze jedno, mówisz że jesteś przeciwna zabieraniu ludziom pieniędzy a właśnie to następuje w pobieraniu podatków, 500+ to nie podarowywanie tylko redystrybucja. różowopaskieńska ekonomia to jak wydaje pieniądze chłopaka to przecież jest za darmo xd.
  • Odpowiedz
@Oszaty: Ja uważam, że powinniśmy dodrukować hajsy, najlepiej w tych nowych banknotach po 500zł i rozdać biednym. Co złego może się stać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak w temacie biednych rodzin wielodzietnych to mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie robią sobie 3-4 dzieci skoro nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb? Bo takich rodzin gdzie żyli spoko, mieli prace, hajsy, zrobili dzieci a potem kryzys, bezrobocie i
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Gruby_Mirek @GRBAS @Inkyy Z tego co wiem, to program nie jest uzależniony od zaradności życiowej, tylko od liczby dzieci. Generalizujecie, że wszystkie rodziny pobierające mają jakieś problemy, a to tylko procent ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ten procent to można próbować leczyć.
  • Odpowiedz
@Oszaty: pomijając (nie)zasadność 500+, to to narzekanie pewnie wynika że 500+ jest "Z MOICH PODATKÓW!!! NA NIEROBY IDZIE!!!", a Kindergelty z podatków obcokrajowców, więc cebulakom jest wtedy obojętnie, bo w sumie kasa z nieba.
  • Odpowiedz
różowopaskieńska ekonomia to jak wydaje pieniądze chłopaka to przecież jest za darmo


@Allbis: wspaniały słowotwór ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz