Wpis z mikrobloga

  • 186
Osobiście to uważam, że najwredniejszymi polaczkami są tacy, co to ich boli 500+. Lepiej było, jak ten patol Waldek, co to siedział na bezrobociu od zawsze, zdychał z czteroosobową rodziną, jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.
Ale jak ktoś ciągnął jakieś niemieckie albo norweskie Kindergeldy w 2010 roku, to był zaradny, a i kraj ze standardem płacenia "za" dziecko był cywilizowany!
#500plus #polakicebulaki #gardze
  • 153
  • Odpowiedz
A co mnie obchodzi to, że ktoś chciał mieć dużo bachorów?Jak nie ma środków, to mógł nie produkować dzieciaków.
  • Odpowiedz
@GRBAS: @mozliwe: @Oszaty:

Nie lepiej by było, gdyby 500+ było przyznawane w formie ulgi podatkowej? Zmuszałoby to do pracowania, byłoby tańsze w obsłudze i można by zaoszczędzić kasę na tej grupie społecznej, która nie chce pracować.

W tym kraju albo umiesz kombinować albo #!$%@? i tyle


@mozliwe: Większego kłamstwa nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@Oszaty: 500+ jest złe, ale nie ze względu na chęć pomocy wielodzietnym rodzinom tylko ze względu na formę. Można było te 500 zł odcinać od podatku dochodowego, dzięki czemu tak naprawdę na plus wychodziłyby tylko rodziny, które pracują, a nie patologie teraz tworzą kolejne patologie bo 500zł per dziecko dostaną.
  • Odpowiedz
@Oszaty: to by miało sens tylko i wyłącznie jakby ta kasa nie przechodziła przez ręce rodziców, bo w sumie co te dzieciaki są winne, że mają takich rodziców? Niech mają kolonie, kursy językowe, bony na ubrania, śniadania i obiady w szkole, byłabym bardzo za. A tak wyszło znowu, że karane są osoby pracujące, a wynagradzane dziecioroby i pasożyty społeczne. W mojej wersji ludziom którzy i tak by to w fajny sposób
  • Odpowiedz
@Oszaty: Skoro to 500+ ma iść na wakacje dla dzieci czy na jedzenie, to zamiast je rozdawać może by lepiej zrobili darmowe jedzenie w żłobkach, przedszkolach, szkołach i wakacje ze szkoły dla dzieci za darmo? Bo tak to każdy może wziąć 500zł a na co je wyda to już inna sprawa, jeżeli celem jest aby te 500+ pomogło dzieciom, to niech zrobią to tak, że jedynie dzieci skorzystają - darmowe żłobki,
  • Odpowiedz
  • 1
Można by dawać ludzią nawet 800zl i budżet by na tym nie ucierpiał jak przy 500+. Po prostu nie nakładać podatku dochodowego na osoby z dziećmi w tym momencie Waldek smakosz trunków który nie pracuje nie będzie miał dodatkowej kasy na papieroski a uczciwi ludzie będą mieli więcej pieniędzy i mniej się zabierze innym w podatku no ale mentalna patologia nie stara się nawet patrzeć w ten sposób pozdrawiam
@Oszaty
  • Odpowiedz
@Oszaty: Czyli jednak jesteś niedość ze gruba to jeszcze tępa. Skoro Waldka nie stać to niech go wykastrują, dzieci zabiorą i niech zdycha albo weźmie się do pracy. Co to #!$%@? jak się przekracza dany poziom bycia niedostosowanym zjebem to inni mają cie sponsorować?
  • Odpowiedz
  • 0
@Oszaty 1. Po co robić dzieci, to to trójkę, kiedy jest się na bezrobociu od zawsze? Pan Waldek robi nie tylko sobie krzywdę, ale przede wszystkim tym biednym dzieciom.
2. Rozdawanie 500 złotych krótkofalowo może faktycznie polepszyć sytuację materialną rodzin, tylko że w dłuższej perspektywie może spowodować to zwiększoną inflację, przez co rodziny będę realnie biedniejsze, niż przed początkiem tego programu. O wiele lepszą formą tego programu byłby ulgi podatkowe dla osób
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MamaIKillTheMan ale buziaczek lepiej kontrastuje z twoim hejtem :* a, jeszcze masz błąd w nicku, nie używasz przecinków i "nie dość" to dwa słowa. Teraz możesz kontynuować ;)
  • Odpowiedz
@Oszaty: tak, boli mnie to jak najbardziej, bo to idzie z mojej kieszeni, nie ma nic za darmo. Patol Waldek nie ma pieniędzy i nagle magicznie ma pieniądze bo rząd 'rozdaje', czarodzieje, a czemu nie zrobią np. 10k+ za każde dziecko ? Czemu nie ? Coś ich ogranicza ?
  • Odpowiedz
jak trójka dzieci każde wakacje siedziała w domu.


@Oszaty: a dlaczego podatnicy mają opłacać wakacje czyichś dzieci? Ja bym chciała pojechać do Tajlandii, czemu mi nikt nie daje, a sama muszę na to zarobić?
  • Odpowiedz