Wpis z mikrobloga

@headhunter13:

Drogi Kumplu, to kiepskie miejce na pytanie o opinie na temat restauracji.

Z drugiej strony - gdyby nie zapytał, nie poznałbym np. Twoich rekomendacji ;) Ot, taki paradoks.

Każda odpowiedź jest w cenie, a ja może za mądry nie jestem, ale potem sobie poselekcjonuję, spokojnie :)
@Dutch: ok, nie będę Ci podrzucał opcji z menu degustacyjnym, Amaro, Senses, Nolita itd. bo o ile są spoko na jakąś okazję, to mi w jedzeniu nie chodzi o taką podróż smaków i byłem w nich tylko po jednym razie. Ale jak miałbyś iść pierwszy raz to spokojnie możesz wziąć tańszą o poziom od reszty Nolitę, zobaczyć jak to wygląda, albo na ciekawe doświadczenie/ randkę chefs table w sheratonie. No i
@Xune:
Salto - Kelnerzy czasem niezdarni, jedzenie to loteria, wszystko zrobione na siłe.
Miejsce super, w sytuacji gdy dowiadujesz się dzien wczesniej o przyjezdzie kogoś na kim chcesz zrobić pozytywne wrażenie.
Dlaczego?
Powod jest prosty, zawsze mają wolny stolik, a do tego wyglada to wszystko ładnie.
@Dutch: żaden problem :)

piszesz niżej o Amaro - jak ma być degustacyjnie, zerknij na tę Nolitę. Masz degustacyjne za coś około 250 pln, a kuchnia Grochowiny jest fajna o tyle, że tam nie ma nawalonego dymu pudru innych cudów za dużo.
@Dutch Może Oberża pod czerwonym wieprzem? Nie jakieś wyjątkowo drogie jedzenie a smaczne i polskie. W poprzedniej firmie jak ktoś z zagranicy przyjeżdżał to tam się chodziło i ludzie byli zadowoleni :)
@Dutch: dawno nie bylem w Tamka 43, ale swego czasu byli dla mnie top3 w Warszawie, smialo moge tez polecic Bez Gwiazdek (nowa restauracja Roberta Trzópka z dawnej Tamki, którego uważam za najlepszego chefa w kraju), menu degustacyjne z polska kuchnia regionalna, zaskakujaco niedrogie jak na taki poziom. Ewentualnie zabierz rodzine do Butchery&wine na steka. Z rzeczy mniej zobowiazujacych z rewelacyjna kuchnia moge tez polecic Pasje Smaku na Zytniej, domowe jedzenie