Wpis z mikrobloga

@nutiniss:

W zapieckach, szwejkach itd. może i się porządnie najecie, ale skoro "cena nie gra roli", to pewnie zależy Ci na czymś bardziej wyjątkowym.

O to mi chodziło właśnie. Stwierdziłem że raz w roku można się "zastawić" na wyjątkową okazję :)
@rdza:

Jeszcze się na "Polce" i "U Fukiera" nie zawiodłam, choć wszystkich których kocham i których chcę dobrze i w miłym miejscu nakarmić zawsze zabieram do "Borpince" (ul. Zgoda) z kuchnią węgierską.

Borpince wygląda świetnie, ale dzisiaj nie chcę eksperymentować z egzotyką :) Namnożyło nam się tych knajp...
@Dutch: Żadna egzotyka:) Kuchni węgierskiej jest zaskakująco blisko naszej.

Ale jak pójdziesz do Różanej, to daj znać, bo sprawdziłam menu i jeśli smakuje tak dobrze jak brzmi, to też się wybiorę:)
@Dutch: Jeżeli chcesz sprawić przyjemność seniorom, to w Różanej zapewne się zakochają, bo to idealne miejsce. A jedzenie też bardzo spoko, bez szaleństwa, ale dobre. Ceny normalne.

Dom Polski i odwrotnie nazwana restauracja na Saskiej podobne jedzenie, seniorom się spodoba, ale całościowo klasa niżej niż Różana, która ma masę zalet samego miejsca.

Jeżeli bardziej niż na odczuciach samych seniorów zalezy Ci na "zastaw się a pokaż się" to ja bym jednak
a beza w Różanej, z malinami, jest najlepsza w wawie ;)


@Daiquiri: To sezonowo chyba, co? Bo teraz w marcie widzę tylko daktylową i migdałową.

Mogę Ci jeszcze opisać jakieś knajpy


@Daiquiri: To ja poproszę o dobrą knajpę gdzie nie ma cen w menu, albo gdzie można poprosić o menu bez cen;)
@Dutch: @rdza: rozana to jest taki fukier dla ubogich. oczywiscie, fuksiu jest ok. borpince tez przezajebisty (dlugo moja ulubiona knajpa w wawie). la rotisserie mocno daje rade (wg mnie najlepsza knajpa w tym kraju), ale malo polska.

(kurde, usunalem konto, ale ten watek mnie tez trigerrowal. inna sprawa, ze w wawie tak naprawde nie ma dobrego jedzenia, jezeli ktos jadl zagranico w byle nomie)
@rdza: wiesz co, może jest nawet teraz, tam jest zazwyczaj kilka rodzajów poza kartą, ale do migdałowej sos malinowy podają i tak ;)

drugie pytanie - i tu niestety nie potrafię odpowiedzieć, zabij, nigdy nie pytałem w wawie o takie menu, nie miałem potrzeby bo w sumie ja sporo jem na mieście i często upscale, ale ze swoją panną, takie klasyczne randki to już pieśń przeszłości ;)
@Daiquiri:
Dzięki wielkie! Postarałeś się kolego :) Twoja rekomendacja przeważyła, zrobiłem przed chwilą rezerwację w Różanej.

jak chcę zabrać gdzieś kobietę, zrobić wrażenie, wydać kasę i zjeść coś interesującego, to gdzie indziej

To też się może kiedyś przydać, rzuć parę nazw jeśli możesz, to sobie poczytam o nich w internetach.
@Dutch:
K*rwa co oni Ci proponują xD xD
Szwejk, Bazyliszek? Mierne i tanie żarcie dla studentów.

Zacznijmy od ,,momentowych" restauracji.
-Senses
-Platter
-Atelier Amaro.
U tego ostatniego obowiązkowo degustacja polskich alkoholi.
Bedziecie sie bawić świetnie, bo wizyta w tych miejscach to przede wszystkim rozrywka.

Dalej moge zaproponować miesca w ktorych są dobre steki, pastrami i inne genialne propozycje.
-Hoża
-Hunter Steak and Grill
-Bydło i Powidło.

Kuchnie nowoczesne:
-InAsia
-Signature

Pytałeś
@Dutch:
Jeszcze #!$%@? Zapiecek xD
Serio?

Co on zamowi Babci pierogi, a dziadkowi kiełbe z bigosem?
Serio? XD

Może jeszcze zapiją sobie to studenckimi szotami z deski? XD

Drogi Kumplu, to kiepskie miejce na pytanie o opinie na temat restauracji.

Tu powiedza Ci gdzie daja najwiekszy kebab, albo gdzie najtansza pizza.

Skąd ludzie, ktorym w wieku 20-30 lat Mama musi oplacac internet maja wiedziec cokolwiek o restauracjach...