Wpis z mikrobloga

- wprowadźmy przepisy jak w Szwajcarii czy Norwegii, gdzie płaci się mandaty od procentu zarobków, przez co kara boli tak samo biednego jak bogatego, bo tak to kary są śmiesznie niskie!!1
- polska wprowadza konfiskatę pojazdu za jazdę po alkoholu, przez co kara dla bogatego jest podobnie dotkliwa jak dla biednego
- nie no, tak nie wolno! A prawo, Bóg i demokracja? Musimy bronić bogatych i ciężej pracować! Obniżmy też podatki najbogatszym!
#prawo #prawojazdy #konfederussia
  • 166
  • Odpowiedz
@niegwynebleid:

kara dla biednego, który ma jakiś rozlatajujacy się jedyny środek transportu, a dla bogatego który ma 6 samochodów w garażu nie jest identyczna.

a co z kierowcami:
- autobusów miejskich
- TIRow
- samochodów z wypożyczalni
- ciągników/traktorów
- wozów z koniem
- dorozkaży ( ci w Krakowie )

idzmy dalej:
zabójstwo z wykorzystaniem broni palnej: ciężej karane, bo trudniej zdobyć bron palna
zabójstwo z wykorzystaniem noża: niżej, łatwa dostępność
  • Odpowiedz
  • 26
@msr99 argumenty sprowadzające sprawę do absurdu tak jakby prawo nie znało stopniowania kar i brania pod uwagę statusu karanego.
Fakt spraw trudniejszych do interpretacji nie powoduje konieczności upadku całego systemu.
Na granicy gdy sprowadzasz coś nielegalnie to płacisz karę czy rekwirują ci nielegalne przedmioty?
Oczywiście dla bogatego z dziesiątkami milionów kara będzie lżejsza niż dla tego z milionami. Ale jak komuś zabiorą rollsa to więcej straci niż ten z marca.
Czy jest
  • Odpowiedz
@niegwynebleid:

mamy surowe już prawo. nie potrzeba go absurdalnie zmieniać - zabranie jedynego samochodu kogo ukarze ? pijaka czy rodzine bo nie ma jak dzieciaka zawieźć

tylko problem jest w jego EGZEKUCJI. i nieuchronności kary.

oczywiście jestem za tym aby po wypadku czy wysokim % alko mandat 5tys. z nawiązką 20k w gore

I do pierdla

zakaz praowdzenia to maja w nosie, niektórzy mieli i po 5x zakaz i co ?
  • Odpowiedz
  • 11
@msr99 heheszki się mogą pojawiać ale prawo to nie jest napisane pod ludzi którzy CELOWO będą jeździć po pijaku i się na to przygotują, tylko pod takich, co podejmują tę głupią decyzję bo "na pewno się uda".
A wsadzenie pijanego do więźnia też ukarze jego rodzinę, bo nie będzie miał kto śmieci wynosić?
Co to jest mandat 20k dla potencjalnego mordercy na drodze? Zresztą jest to de facto właśnie stopniowanie mandatu by
  • Odpowiedz
@assninja: ale jego rodzine ? czy nie swoja ?
a czemu się zgodzili aby on prowadził widząc ze jest pijany ?

nie mam pojęcia .. nie jestem ani prawnikiem ani sędzia ( swoja droga kiedyś słyszałem ze sędzia dzwonił do wróżki jaki wyrok ma wydać w jakiejś mega ważnej sprawie bo sam nie wiedział... )
  • Odpowiedz