Wpis z mikrobloga

Mam siedzący tryb pracy i mało czasu. Czy #orbitrek będzie rozsądym sposobem aby zadbać trochę o zdrowie? #silownia nie dla mnie bo kończę o 18.00 pracę, mam daleko i generalnie trudno by się było zebrać.
Acha z minusów to mam trochę problemów z #kregoslup , ale raczej wynika to z typu pracy. Mam też do zrzucenia 15-20kg.
Jeśli się potwierdzi to może ktoś doradzi gdzie warto kupić takie urządzenie?
#fitness #cwiczenia #zdrowie
  • 18
  • Odpowiedz
@Luks_x: bardzo dobry przez około 3-4 tygodnie, a później jest z niego całkiem praktyczny wieszak na ubrania ( ͡° ʖ̯ ͡°) u mnie lepiej sprawdził się wioślarz
  • Odpowiedz
@AwizisieAkat:
@pcstud:
Muszę coś zrobić, źle się czuję, jestem za gruby, mam mało czasu i mało miejsca na robienie z domu siłowni. Potrzebuję jednego urządzenia które będzie względnie uniwersalne. Wioślarz odpada nie z moim kręgosłupem. Sama dieta nie daje mi żadnego zjazdu z kilogramów, a mniej już jeść nie mogę.
  • Odpowiedz
@Luks_x: pokaż swoją dietę

jak wielkim problemem jest siłownia, to z orbitreka też nie będziesz korzystać, bo ci szybko mtywacja przejdzie. no ale pokaż dietę przede wszystkim
  • Odpowiedz
@mamnatopapiery: Jem mało i z reguły chodzę głodny. Nie mam jakiejś specjalnej diety póki co, ale zlikwidowałem większość śmieciowego niezdrowego jedzenia. Zbiłem na początku 6kg i od półtora miesiąca nic więcej. Jednak dieta to tylko część problemu bo bardziej chodzi mi o zdrowie i kondycję. Naprawdę nie robię nic po za pracą. Wszędzie jeżdzę autem.
Dodatkowo mam za wysokie ciśnienie (skutek bezdechu sennego) i za wysoki cukier.
Generalnie jest źle.
  • Odpowiedz
@Luks_x: Sam kończę pracę o 18 i daję radę regularnie chodzić na siłownię. Wiadomo że każdemu brakuje czasu i ma masę innych zajęć ale jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to musisz być zdyscyplinowany.

Z takim podejściem jak masz teraz nie wróżę Ci wielkich szans na schudnięcie.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Kiedyś chodziłem i fakt dawałem. Motywacja? Pewnie, że jej nie mam skoro mam taki problem jaki mam. Musiałbym jeszcze wygospodarować dodatkowe parę godzin po za domem (i tak mało w nim bywam). To ciężkie, dlatego chcę ćwiczyć w domu.
  • Odpowiedz
Motywacja? Pewnie, że jej nie mam


@Luks_x: Ja mówię o dyscyplinie a nie motywacji, motywacja bywa bardzo ulotna:)
Ważna jest systematyczność, zacznij może robić codziennie (ale naprawdę codziennie bez wyjątku) pompki na początek a to już wiele Ci da.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Zapytałem o orbitrek bo mi go podpowiedziała narzeczona. Wiem, że da się i bez maszyn jednak:
-z opisu wynika, że można jednocześnie ćwiczyć wiele partii mięśni co skraca długość ćwiczenia
- można czytać/coś oglądać w czasie ćwiczenia (tak jestem wygodny i nie lubię mieć wolnej głowy)
-jest podobno względnie bezpieczny dla kręgosłupa. Co ja pisałem jest moją bolączka. Muszę zacząć od czegoś bezpiecznego, bo ja łatwo przeginam i potem żałuję.
  • Odpowiedz
@Luks_x: Jeśli naprawdę zamierzasz ćwiczyć to go sobie kup. Nie nastawiaj się tylko na jakieś super efekty bo to raczej jest dodatek do ćwiczeń siłowych (przynajmniej ja tak to traktuje), chociaż na początek powinien być ok.

Co do:

z opisu wynika, że można jednocześnie ćwiczyć wiele partii mięśni co skraca długość ćwiczenia

...to nie ufaj takim tekstom, na orbiterku mięśni zbytnio nie zbudujesz, może on być traktowany jedynie jako cardio.

  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Nie, nie. Absolutnie mnie nie chodzi o ćwiczenia siłowe. Tylko i wyłącznie o doprowadzenie się do względnej kondycji. Sama siła mnie mało obchodzi (przynajmniej na obecnym etapie).
Zapytałem o to tutaj, bo wiem, że różne rzeczy w necie piszą, a przegryzanie się przez setki for i opisów mi średnio odpowiada.
Wykop jaki jest, taki jest, ale przynajmniej z każdej dziedziny jest tutaj trochę obeznanych ludzi i nie trzeba weryfikować ich
  • Odpowiedz
@Luks_x: czyli nie miałeś żadnej diety, a to że chodziłeś głodny i nie jadłeś batoników nie znaczy rzeczy najważniejszej - że jadłeś poniżej zapotrzebowania kalorycznego
  • Odpowiedz
@Luks_x może ogarnij sobie jakąś apke do liczenia kcal Fitatu na przykład. Prosta i łatwa w obsłudze. Do tego waga kuchenna albo na poczatek chociaż liczenie na oko. Jeśli chodzi o zdrowsze jedzenie może zerknij na książkę Spectrum? Generalnie im mniej przetworzone jedzenie tym lepiej. Taką kaszą czy warzywami się najesz i nie będziesz głodował a kcal mało, to ze głodny to nie wiem czy właśnie dobrze. Co do orbitreka to rodzice
  • Odpowiedz