Wpis z mikrobloga

Jeśli miałbym wybrać jedną formę sztuki, z którą miałbym obcować do końca życia, to były by to audiobooki.
Żadne filmy, teatry, książki nie dorównują pod względem wrażeń, temu co odczuwałem słuchając audiobooków superprodukcji.

A już Trylogia Husycka, ze specjalnym wyróżnieniem Narrenturmu, to #!$%@? majstersztyk. Wiedźmin też jest bardzo dobry, jednak widać, że to do Trylogii Husyckiej włożono najwięcej serca.

Zakładasz słuchawki, wciskasz play, zamykasz oczy i jesteś w środku średniowiecznego śląska. Coś cudownego.

#feels #sztuka #ksiazki #audiobook #sapkowski #trylogiahusycka #wiedzmin
T.....5 - Jeśli miałbym wybrać jedną formę sztuki, z którą miałbym obcować do końca ż...
  • 6
Być może ten zmysł masz wrażliwy :)


@hopsztos: Raczej chodzi o to, że aby wyobraźnia chodziła mi na pełnych obrotach, nie mogę się skupiać na czymkolwiek.

Gdy zamknę oczy i usiądę wygodnie, to przy audiobooku "widzę" wszystko o czym tam się mówi, zwłaszcza jeśli dodane są wszelkie efekty specjalne, typu szum wiatru, czy rżenie koni. A w dzisiejszych czasach żaden film nie jest w stanie dorównać wyobraźni. ( ͡° ͜
to akurat słuchowisko a nie jakiś tam zwykły audiobook, zdecydowanie warto polecić


@Werdandi: Słuchowisko kojarzy mi się z tymi czytanymi "serialami" z radia, dlatego unikam tego słowa przy nazywaniu audiobooków, a wolę podkreślić słowo "superprodukcja" bo wtedy wszyscy wiedzą o co chodzi.

Jednak pod względem technicznym masz oczywiście rację.
  • 0
@Tical25 mam akurat dokładnie odwrotne odczucia. Audiobook wiedźmin strasznie mi się podobał, a przez narrenturum nie mogłem się przebić (choć to raczej wina samej książki a nie formy audiobooka)
@Tical25: Mam podobne wrażenia, zwłaszcza jeśli chodzi o Trylogię Husycką, świetnie się tego słuchało. Już pod tagiem ostatnio polecałem w tym kontekście, no ale jeśli podobała się Trylogia Husycka, to spróbuj superprodukcję Korona Śniegu i Krwi. Dla mnie całkiem podobne wrażenia i przyjemność ze słuchania po obu dziełach. Równie dobra muzyka i oprawa dźwiękowa, podobnie klimaty powieści historycznej z elementami fantastyki. Scena z koronacją Przemysła, ciary na plecach! ;)

Co do