Wpis z mikrobloga

Jak będę kiedyś w stanie kupić działkę, zbudować dom i zamieszkać tam to pójdę do schroniska i wezmę dwa najstarsze psy, które zostały zapomniane przez ludzi i dam im najcieplejszy dom, o którym nawet nie mogły marzyć.. Czasami jak mam wolny dzień jeżdżę do schroniska i wyprowadzam właśnie takie starsze psy, często takie, które patrzą z takim smutkiem, że wyć mi się chce... Chciałbym być częściej w takich miejscach ale nie mam aż tyle czasu a wiem, że te zwierzaki czekają na kogoś kto z nimi się pobawi choć chwilę. Idźcie czasem do schroniska, sprawdźcie to ludzie.. Pamiętajcie mirki, zwierzęta to nie prezenty, to życie i część rodziny...

A jak chcecie kupić psa to nie róbcie tego.. Idźcie do schroniska, weźcie małego Reksia, który będzie milion razy wierniejszy i bardziej kochany niż nawet najbardziej dostojny rasowy pies...

#zwierzaczki #psy #gorzkiezale #feels
  • 147
@vladimirq: Pewnie tropiły i wyganiały te bażanty z krzaków. Zapytam się tej mojej koleżanki jak to dokładnie było.
U mnie po łąkach też chodzą bażanty i co? Też nic, pies by chciał je lizać, tak jak wszystko inne co się rusza. Tak, sama widziałam.
To jest anomalia, ale to się zdarza.
@agaciksa: no właśnie nie bo skąd ma mieć te cechy? Może to kwestia wychowania a nie charakteru? Flaty są generalnie bardzo przyjazne. Ten może mieć wszystkie cechy flata ale instynkt łowczy może nie być priorytetem
@poucette dokładnie, idziesz /piszesz do nich i mówisz, że chcesz wziąć psiaki na spacer :) czasami chcą twoje dane też w razie co :) ja akurat raz w miesiącu jeżdżę i mam przy sobie 5kg karmy (na tyle mogę pomóc) i jakieś stare koce które są jeszcze na chodzie. Wolontariusze obciążeni są a i piesy się cieszą a że kociarz że mnie to siadam też czasami z kotami i je molestuje xd
@agaciksa: nie, ale pytanie co jest główna cechą przy polowaniu bo ta może być jak najbardziej tylko została nakierowana na co innego :-) u mnie West samoistnie ustalił priorytet bo z przypadku trafił do mnie gryzon w klatce :-)
Generalnie ciekawy temat :-)
Życzę Ci miłego dnia :-)
@Nomadus: wszystko fajnie az do mysli ze kupno rasowego to poroniony pomysl. Ja nigdy nie wzialbym psa ze schroniska pomimo ze oddaje na schroniska kase, rozne przedmioty, a sama idee wyprowadzania bardzo pochwalam.
Niestety te psy jak pisal inny kolega powyzej to loteria - maja rozna historie, a w wypadku szczeniaka to nigdy nie wiesz co z niego wyrosnie fizycznie i psychicznie.
@Nomadus: @Kukki: @MuchomorCzerwony: @digupherbones: @quit13: Bo w schroniskach nie wiedzą jaki pies ma charakter. No i nie można go oddać jeśli się nie sprawdzi.
Wszystkie psy w mojej rodzinie to znajdy - ojciec ma przygłupiego labradora (przytulaśny i przyjacielski), siostra spokojnego husky (suczka jest posłuszna, chodzi przy nodze bez smyczy, jedyna jej słabość to koty, ale reszta całkowicie nie pasuje do "typowego" psa tej rasy) i zezowatego
Pobierz SweterWPaski - @Nomadus: @Kukki: @MuchomorCzerwony: @digupherbones: @quit13: Bo w sch...
źródło: comment_BrDZltvpi7ro65JT48mpOh4l24A5qZc5.jpg
@Kukki: Moj drogi,
Tak sie sklada ze mam dom tymczasowy dla takich psiakow z ciezkich rodzin lub odebranych interwencyjnie od nieodpowiedzialnych wlascicieli lub patologii. Dodatkowo mam swojego psiaka który jest ze mna od szczeniaka (obecnie 4lata). Tymczasowy dom polega na tym, że taki pies ze schroniska lub odebrany jest socjalizowany przez nas i po jakis 2 miesiacach oddawany do adpcji, wiele do tego nie trzeba pracy.
Uwież mi ze te "tymczasy"
@SweterWPaski: a wiesz, że jeden czy dwa przypadki nie świadczą o żadnej zależności? Sama mogłabym wymienić teraz z 10 kundelków, które są totalnie psychiczne i co by to zmieniło w tej dyskusji? Nic. Faktycznie kundelki z racji mieszanki genów wydają się zdrowsze, ale i tu weterynarze się sprzeczają, bo często u kundelków nikt nie robi badań np. na stawy. W każdym razie. To czy pies będzie ok czy nie, nie zależy