Wpis z mikrobloga

Jak będę kiedyś w stanie kupić działkę, zbudować dom i zamieszkać tam to pójdę do schroniska i wezmę dwa najstarsze psy, które zostały zapomniane przez ludzi i dam im najcieplejszy dom, o którym nawet nie mogły marzyć.. Czasami jak mam wolny dzień jeżdżę do schroniska i wyprowadzam właśnie takie starsze psy, często takie, które patrzą z takim smutkiem, że wyć mi się chce... Chciałbym być częściej w takich miejscach ale nie mam aż tyle czasu a wiem, że te zwierzaki czekają na kogoś kto z nimi się pobawi choć chwilę. Idźcie czasem do schroniska, sprawdźcie to ludzie.. Pamiętajcie mirki, zwierzęta to nie prezenty, to życie i część rodziny...

A jak chcecie kupić psa to nie róbcie tego.. Idźcie do schroniska, weźcie małego Reksia, który będzie milion razy wierniejszy i bardziej kochany niż nawet najbardziej dostojny rasowy pies...

#zwierzaczki #psy #gorzkiezale #feels
  • 147
  • Odpowiedz
  • 2
@Aiween Ja wiem :D staruszki dostają nowe życie wtedy! :) ale i tak nie wytłumaczysz wszystkim, że taki pies jest najlepszy bo przecież może cię zjeść jak idziesz z kijem obok niego (powiedziało kilka osób wyżej :d). Mówię, ja czekam na możliwość zbudowania domu i na bank biorę psy ze schroniska, obecnie mam dwa koty z fejsbuka, które miały trafić do schronu. W pracy dwa zdobyczne psy, jeden znaleziony przez ojca
  • Odpowiedz
  • 0
@ZimnyKruk Hahaha :D jeśli masz chęć idź jeszcze raz :) warto, zwierzak szczęśliwy a ty na świeżym powietrzu będziesz mógł pospacerować z czworonogiem :) trzymam kciuki za ciebie!
  • Odpowiedz
pies z rasy łowieckiej może być zwykłą ciapką)


@agaciksa: z takim ekstremalnym odejściem od wozrca charakteru rasy to się jeszcze nie spotkałem. Wszystkie psy łowieckie które znam/znałem, mają niesamowicie silny instynkt łowiecki. Pamiętam jak kiedys mój ojciec odkupił od kobiety rocznego setera irlandzkiego bo babie mieszkanie w bloku roz$%#@lał. Do końca jego pobytu u nas (bo w koncu poszedł wświat na dobre) musiał spać w stajni z końmi, bo w
  • Odpowiedz
@Nomadus aby wziąć psa ze schroniska, nie trzeba mieć od razu willi. Ja z żoną dwa lata temu wzięliśmy suczke ze schroniska w Raciborzu. Na zdjęciu była taką bidulką. Mieszkamy pod #wroclaw w mieszkaniu 60 m2 i nie odnoszę wrażenia, abym robił mu krzywdę, dając mu schronienie w naszych czterech kątach. Ps. Z Raciborza do Wrocławia pieska przywiózł nam Niemiec, mąż właścicielki schroniska ;-] są więc jednak dobrzy Niemcy
  • Odpowiedz
weźcie małego Reksia, który będzie milion razy wierniejszy i bardziej kochany


@Nomadus: gówno prawda

moja babcia wzięła takiego ze schroniska, większy niż typowy kundel
podobno przez pół roku ganiał z watahą innych psów po
  • Odpowiedz
będzie milion razy wierniejszy i bardziej kochany niż nawet najbardziej dostojny rasowy pies...


@Nomadus: A to dlaczego?
Pies wychowany od małego częściej jest wierny i łagodny a psy ze schroniska często agresywne i nieufne.
  • Odpowiedz