Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?.
Znam jednego ziomka, chodziliśmy razem do równoległych klas w liceum. Bardzo cichy i nieśmiały chłopak, który między zdaniami był obgadywany za swój wygląd i swoje wyobcowanie. Po pierwszym roku to minęło i raczej nikt mu już nie dokuczał i tak sobie żył przez 3 lata, w gronie swojej małej grupki znajomych.
Typ bardzo wierzący, Bóg na pierwszym miejscu, co roku pielgrzymki, obozy z kościoła, na bank z rodziny typowych katoli, chyba już od dzieciaka jako ministrant. Co niedziela w kościele, w szkole pod wodzą katechetki uczęszczał do grupy, która robiła przedstawienia na ważniejsze święta. Czysty jak stópki nowonarodzonego Jezuska.
Dziś rano jakoś przypadkowo wychwyciłem jego post na fejsie, że prosi o modlitwę bo jutro zaczyna chemioterapię.
Jeżeli jest jakiś Bóg, to go #!$%@? szczerze nie rozumiem.
#wiara #mirkomodlitwa dodam, bo wiem że niektórzy pomagają sobie nawzajem, więc może nieznajomemu też ktoś pomoże
  • 126
@magral: Kek. Nie wiem skąd u ludzi założenie, że jeśli się mocno wierzy w Boga to wszystkie nieszczęścia świata nas ominą. Otóż to tak nie działa. Powiem więcej, jest więcej szans na to, że wierząc w Boga (chrześcijańskiego - katolickiego) będziemy mieć więcej problemów, niż niewierzący. Wiara w Boga pomaga przezwyciężać te trudności, a nie sprawia że z automatu będą nas omijać.
Czasem oczywiście zdarza się, że jakieś cuda się dzieją
@MagnaPomerania: Dobra, co niby dano temu chłopakowi? xD Znęcanie się nad nim w szkole? Teraz dostał raka w gratisie. Tyle wygrać! Tymczasem są ludzie, którzy piją, palą, ćpają i niszczą innym życie za pieniądze lub z przyjemności i umrą w wieku 90 lat we własnym fotelu. Inni się rodzą uprzywilejowani i nie muszą robić w życiu absolutnie nic, bo je wygrali w momencie narodzin (wystarczy mieć minimalne ilości oleju w głowie
@goly8622 Musiałem. Napisałem tylko że nie wierzę w kosciol ale wierzę w Boga. Że w kościele dawno nie ma Boga i to tylko nieopodatkowana firma.

Skończyło się na 40 komentarzach jak bardzo jestem w błędzie.
Dobra, co niby dano temu chłopakowi? xD Znęcanie się nad nim w szkole? Teraz dostał raka w gratisie. Tyle wygrać! Tymczasem są ludzie, którzy piją, palą, ćpają i niszczą innym życie za pieniądze lub z przyjemności i umrą w wieku 90 lat we własnym fotelu. Inni się rodzą uprzywilejowani i nie muszą robić w życiu absolutnie nic, bo je wygrali w momencie narodzin (wystarczy mieć minimalne ilości oleju w głowie aby się
M.....a - > Dobra, co niby dano temu chłopakowi? xD Znęcanie się nad nim w szkole? Te...
@sromer: Matko, jak Ty zupełnie nie rozumiesz koncepcji Boga i wiary....

Hej, nie masz chyba 10 lat, zainteresuj się teologią nieco bardziej, poczytaj Biblię, pozadawaj pytania, poszukaj. Ale na litość boską, przestań wierzyć, że Bóg jest dobrym duszkiem spełniającym marzenia i dbającym o to, żeby nam było milutko, cieplutko i słodziutko.

Sama przeszłam chemię - z cały "dobrodziejstem" inwentarza i połową skutków ubocznych, jakie można mieć. I wiesz co...nigdy nie zrozumiałam
Kościół a wiara to też trochę inne sprawa.. Jednak jak wspomina @nvmm Bóg to nie jakiś tatuś co jak się do niego ładnie uśmiechniesz to da Ci czekoladę. Poza tym te wszystkie elementy stworzenia świata, Adam i Ewa, szatan to nie jest dokładnie tak ja czytacie sobie w przypowieściach czy innych Biblii dla dzieci, polecam się trochę bardziej zapoznać z tematem - nawet nie dla wiary, ale tak po prostu.. Pamiętam jeszcze