Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?.
Znam jednego ziomka, chodziliśmy razem do równoległych klas w liceum. Bardzo cichy i nieśmiały chłopak, który między zdaniami był obgadywany za swój wygląd i swoje wyobcowanie. Po pierwszym roku to minęło i raczej nikt mu już nie dokuczał i tak sobie żył przez 3 lata, w gronie swojej małej grupki znajomych.
Typ bardzo wierzący, Bóg na pierwszym miejscu, co roku pielgrzymki, obozy z kościoła, na bank z rodziny typowych katoli, chyba już od dzieciaka jako ministrant. Co niedziela w kościele, w szkole pod wodzą katechetki uczęszczał do grupy, która robiła przedstawienia na ważniejsze święta. Czysty jak stópki nowonarodzonego Jezuska.
Dziś rano jakoś przypadkowo wychwyciłem jego post na fejsie, że prosi o modlitwę bo jutro zaczyna chemioterapię.
Jeżeli jest jakiś Bóg, to go #!$%@? szczerze nie rozumiem.
#wiara #mirkomodlitwa dodam, bo wiem że niektórzy pomagają sobie nawzajem, więc może nieznajomemu też ktoś pomoże
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no ale po coś się w niego wierzy i modli do niego, no bo jak nie po spokojne życie i zbawienie to po co innego?


@sromer: w moim przekonaniu boga (bóstwa) wymyślili sobie ludzie bo się boją śmierci i chcą wierzyć, że nawet jak zejdą to jest coś później. jak mnie czasem dopadnie jakiś #!$%@?ły nastrój i durne myśli same się do łba pchają, to autentycznie jest mi mega smutno
  • Odpowiedz
@mlot_odyna: Ahh ten 2017 tak bardzo taka przyszłość, wszystko co stare to do kosza, no bo jak to tak w 2017.

No i co, że każdy mógłby, mówiłeś o "#!$%@? #!$%@? rzeczy przez chrześcijan" - powiedz o co Ci chodzi dokładnie ? Tylko nie a w XV wieku to... , A protestanci w JU ES EJ to ..... Mówimy o osobach świecki należących do Kościoła rzymskokatolickiego .

Chodziło o Maksymiliana
  • Odpowiedz
Chodziło o Maksymiliana Kolbe

@Acros: wiem, czyli jak pytasz o co to np. o spranego "wojownika maryi" antysemitę, moralnie odpowiedzialnego za pogromy żydów w Polsce. To, że się zgłosił na ochotnika na śmierć nic nie zmienia w tym, jakim był człowiekiem. KK by wyniósł jutro Breivika do rangi świętego, gdyby oddał w więzieniu życie za kogoś tam XD

Oczywiście przykłady można by mnożyć w każdego rodzaju wierze - czy to terroryzm religijny dżihadystów, czy rozprzestrzenianie AIDS w Afryce chrześcijańskiej dzięki świetnemu banowi na gumki, bo Jan Paweł II miał wyrzuty sumienia bo śmieszny Boge z bajek wtyka nochala do łóżka innym ludziom, czy #!$%@? Matka Teresa odmawiająca leków przeciwbólowych swoim podopiecznym bo "ból prowadzi do Boge" i tak dalej i tak dalej i tak dalej.

Religie to jeden z większych raków XXIw. tym bardziej że to wszystko jest oparte
  • Odpowiedz
@sromer: Ogólnie to sprawa wygląda tak... Masz jakiś tam % szansy na to że w ciągu swojego życia będziesz miał nowotwór. DNA które się #!$%@? i spowoduje niekontrolowany podział komórkowy nie wie w co wierzy mózg. W sumie jak by go uśpić to i tak reszta komórek które się dzielą ma szanse na nowotwór.

Bóg to wytłumaczenie łatwe i przyjemne. Nie wiesz czemu coś się dzieje? to przez boga. Ludzie nie lubią nie wiedzieć, lubią natomiast się łudzić że albo wiedzą, albo że to co się dzieje ma jakiś sens.

Masz raka i umrzesz - bóg tak chciał, przeżyjesz to też bóg tak chciał. Lekarze i medycyna nie mają przecież na to wpływu. Nie jestem w stanie pojąć co sprawia że ze wszystkich logicznych wytłumaczeń różnych zdarzeń, tyle osób wybiera boga. A może i jestem? W sumie to wiem i powiem ( ͡°
  • Odpowiedz
myśli sobie "Bóg tak chciał, jestem tak dobry że potrzebuje mnie u swego boku" to jak w Korei Pólnocnej, sprany mózg, firma dobrze działa


@goly8622: jest trochę inaczej. Wg wierzących, Bóg nie ześle na Ciebie cierpienia, którego nie jesteś w stanie udźwignąć. Osobiście nigdy tego nie rozumiałam i pewnie nie zrozumiem.
  • Odpowiedz
@the_one_who_knows_the_only_Truth: Bóg stworzył aniołów którzy mieli jedna wole niezmienna w czasie, raz podjeta sie nie zmieniala. Mogli mu sluzyc albo nie. Potem Bóg stworzyl ludzi i kazdy aniol mial sie przed stworzeniem tym ukłonić, mialo to być stworzenie doskonale, z perfekcyjnie wolna wola, ktory moze robic co chce i wlasnie wtedy Lucyfer nie uklonil sie przed czlowiekiem mowiac, ze po co to jak ma juz aniolow. Jednak wlasnie aniolowie nie
  • Odpowiedz
Dziś rano jakoś przypadkowo wychwyciłem jego post na fejsie, że prosi o modlitwę bo jutro zaczyna chemioterapię.

Jeżeli jest jakiś Bóg, to go #!$%@? szczerze nie rozumiem.


@sromer: Wołaj czy został wyleczony.
  • Odpowiedz
Jeżeli jest jakiś Bóg, to go #!$%@? szczerze nie rozumiem.


@sromer: Moja teoria: światem na którym się znajdujemy rządzi szatan, ci którzy czczą innego boga (tu: chrześcijańskiego) są gorliwymi 'innowiercami' dlatego szatan zsyła na nich kary.
  • Odpowiedz
@sromer: Chrześcijanie wierzą, że ciężka choroba, to pewien rodzaj testu ich wiary, bo w końcu nic nie dzieje się bez powodu, Bóg nas doświadcza, żebymy byli lepszymi ludźmi itd. Z jednej strony faktycznie wiele ciężko chorych osób wcale nie odwraca się od Boga, a wręcz przeciwnie. Z drugiej strony, ja jestem wierząca, ale nie wiem jak silna okazałaby się moja wiara, gdyby przyszło mii zmierzyć się z chorobą. Mówi się,
  • Odpowiedz
@sromer: Mdr 4, 7-18 - A sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, znajdzie odpoczynek. Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy: sędziwością u ludzi jest mądrość, a miarą starości - życie nieskalane. Ponieważ spodobał się Bogu, znalazł Jego miłość, i żyjąc wśród grzeszników, został przeniesiony. Zabrany został, by złość nie odmieniła jego myśli albo ułuda nie uwiodła duszy: bo urok marności przesłania dobro, a burza namiętności
  • Odpowiedz