Wpis z mikrobloga

@m4tus: Często jak rekrutują do korpo to sami nie wiedzą gdzie Cie wrzucą ani do jakiej pracy ;) Ja do swojej pierwszej pracy rekrutowany byłem na C++ Developera, dzięki bogu trafiłem do Pythona (nawet go wcześniej nie znając;) ) Zgarniają studentów na podszkolenie, dla których stack technologiczny nie ma żadnego znaczenia, bo wszystkiego nauczą się na miejscu ;)
@wiewior_s skoro szukają na java developera to teoretycznie kierunek jest obrany pytanie czy to rozwój projektu w springu 4 czy utrzymanie systemu który stoi na javie 6 i dorobienie ew funkcjonalności... (java 6 nie jest taka jeszcze straszna, widziałem kiedyś ogłoszenie gdzie szukali smialka do projektu z java 1.4 ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@m4tus: Ktoś komu zależy żeby załapać się na pierwszą pracę w programowaniu nie zrobi to wielkiej różnicy ;) a jak mu się nie będzie podobać to po roku przejdzie gdzieś gdzie będzie mu się podobać :) to nie jest poważna oferta, ale wątpię też żeby chcieli na nią złapać poważnych programistów więc wszystko ok :D jakby wypisali dokładnie to czego używają to by odstraszyli kandydatów którzy o połowie z tych rzeczy
@wiewior_s nie zgodzę się z Tobą osoba, która ma trochę oleju w głowie i dopiero zaczyna będzie chciała pracować bez tych 'bajerow' nawet za mniejszą kasę ale pod warunkiem, że będzie mogła się mega dużo nauczyć tak aby za rok wymiatac w tym co robi i przebierać w ofertach... A nie tak jak do nas przychodzą ludzie, którzy mają w cv milion frameworkow, "kodza w javie" od ponad 2-3 lat a nie
@m4tus: to też zależy od firmy i osoby, ja startowałem właśnie w takim korpo, hajs od początku był niezły, po 3 latach wystarczająco dużo się nauczyłem żeby zmienić pracę niemalże na #programista15k . Jak ktoś siedzi 3 lata w jakimś projekcie i tak jak piszesz, nic się tam nie nauczył to jest sam sobie winny, bo przecież w IT zmienić pracę to jak zmienić skarpety;) ale na pierwsze 6-12 miesięcy wg
@m4tus: @wiewior_s wyczerpał temat generalnie, korpo mają do obsadzenia czasem i 7 różnych projektów z różnym stackiem, a łączy je tylko wspólny język programowania. Wiele razy tak mi się zdarzyło. Wiadomo, że milej jak szczegóły są, ale od napisania jednego maila z prośbą o szczegóły ręce nie odpadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)