Wpis z mikrobloga

Ewa Swoboda wrzuciła na Instagrama filmik jak robi przysiady i oczywiście zaraz odezwało się kilku znawców, trenerów personalnych IFBB po jednodniowym kursie za 1499 cebulionów, że robi go źle. Imbecyle uważają, że ich jedyny prawilny przysiad w wersji kulturystycznej jest najlepszy dla wszystkich xDDDDDD.

Kiedyś na siłowni było lepiej. Stali bywalcy to byli ludzie, którzy po prostu to lubili, więcej było w ludziach pokory i chęci pogłębiania swojej wiedzy. Teraz przyjdzie taki, poćwiczy 10 razy i już wszystko wie najlepiej.

#!$%@? 5 lat studiowania na AWF, ministerialne papiery na instruktora fitness ze specjalizacją ćwiczenia siłowe, 1,5-roczny kurs na trenera personalnego na tejże uczelni, podyplomówka z żywienia i suplementacji i wciąż uważam, że wiem mało, a wystarczy wejść na Facebook'a - tam pełno jest specjalistów, co poprawią nawet technikę Ewy Swobody przez Instagrama. Robisz martwy ciąg na siłce, ostatnia seria na pełnej wyjebce i przyjdzie jakiś okularnik-suchoklates nieśmiało zwrócić uwagę, że masz za mały kąt ugięcia w kolanach xDDDDDDD.

Chyba już wiem dlaczego zrezygnowałem z bycia trenerem personalnym...

#ewaswoboda #bekazpodludzi #mikrokoksy #silownia
  • 37
@borowa90: #!$%@? o tej technice. Siedzą suchoklatesy i walą sobie pod filmiki z techniką wykonywania ćwiczeń. Jakbym zrzucił ciężar to też bym z idealną techniką wykonywał ćwiczenia ale w miare zwiększania ciężaru coraz bardziej ta technika kuleje. W teorii (internecie) wszyscy mistrzowie techniki a na siłkach największe bydlaki nie mają techniki a efekty są. Obrońcy techniki to zwykle 35cm w łapie suchoklatesy albo gimnazjaliści chodzące na siłownie w GTA.
@kasaqwerty: kolana to kolego rozwaliłem za gówniaka na deskorolce. Oba miałem zwichnięte w stawie i w gipsie 3 miechy spędziłem. Do dzisiaj nie mogę przykucnąć bo czuję ból ale #!$%@? na siłce i nie płacze tylko pokonuje przeciwności.
@borowa90: nie widze filmu, ale pewnie chodzi o to, ze sprinterzy robia czesto cwierc przysiady. Robiono badania i wyszlo, ze przy takich siadach sprinterzy o wiele bardziej poprawiali wyniki.
Ale zawsze sie znajda jakies zjeby, nazisci techniki po lekturze paru artow, ktorzy mysla ze pozjadali wszystkie rozumy.
https://www.t-nation.com/training/tip-do-quarter-squats-to-boost-athleticism
Pobierz H.....5 - @borowa90: nie widze filmu, ale pewnie chodzi o to, ze sprinterzy robia cze...
źródło: comment_kT5fAEPEpL6qemo9NvjYYt4COIRd8MVC.jpg
bo tak powinno się robić, nawet Chad W. Smith o tym ostatnio mówił. 99% treningu powinno być wykonywane z jak najlepszą techniką. Pozostałe 1% to zawody i ostatni trening cyklu podczas którego szuka się nowych maksów.


@shdw: No tak, warto dbać o jak najlepszą technikę, żeby się nie wykluczyć z treningu głupią kontuzją albo kalectwem, ale z techniką to jest trochę tak, że trudno w pewnych ćwiczeniach znaleźć jedną - idealną,