Wpis z mikrobloga

Cześć,

Poniżej prezentuję przedstartowy odcinek kursu, o którym pisałem tutaj - w tym miejscu znajdziecie szczegółowy opis o co w tym wszystkim chodzi wraz z odnośnikami do materiałów i tego co będzie Wam potrzebne w podstawowym stopniu do pierwszego odcinka (opublikowany on zostanie za 10 dni czyli 26 stycznia), a poniżej załączam pierwsze nagranie audio & video :).

Informacje o kolejnych częściach będą regularnie publikowane pod tagiem #akademiaspetza ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przy okazji wołam:

@Nights, @gruchacz, @ediz4, @biju, @Jarczur, @bi-tek, @Masterczulki, @mazi_, @Calvert, @Yooshi, @UnitrA, @Maciej_polit, @dejson, @jasiek12321, @lebort, @jppwt, @Kumek, @bartixon, @ludi889, @mandi, @pawel-niczyporek, @Hunqer, @Waaldo, @jayjay1337, @Gohanek, @Qontrol, @ManInBowtie, @menstruacyjnakaszanka, @MtEverest, @KonsolowyWyjadacz, @Rafi66, @Mr_Rafik, @meohaw, @Fenxo, @AlfaMenel, @rOyalFRosT, @Trzustek, @kietrz19, @Keepor, @oxern, @Pan_Myszon

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz #akademiaspetza
spetz - Cześć,

Poniżej prezentuję przedstartowy odcinek kursu, o którym pisałem tu...
  • 67
Pierwszy kurs do którego chyba się poważnie przyłożę. Obecnie piszę apkę dla diabetyków ale już chciałbym być od niej wolny i przejść spowrotem na c# z javy.
@xan-kreigor: może i tak ale tak jak wspomniałem w nagraniu, to nie ma być sztywny i oficjalny kurs gdzie ja zgrywam mądralę, wręcz przeciwnie - całość ma być prowadzona w możliwie luźnej i przyjacielskiej atmosferze. Jestem świadomy tego, że nie każdy może to lubić ale taką przyjąłem konwencję i zamierzam jej się trzymać.
Panowie, bardzo dziękuję, szykuje się świetny materiał.
Niestety ja zaczynam swoją przygodę od C++ (Symfonia), także niekoniecznie wiele się od Was nauczę, ale samo wyjaśnienie przez Was samego środowiska programowania będzie nieocenioną pomocą. Materiał na pewno będzie wartościowy. Wiedzcie, że to co robicie jest potrzebne i spotka się z pozytywnym wydźwiękiem. W razie czego nie zrażajcie się tylko róbcie swoje. Wołajcie mnie do każdego filmu :):)

Uwagi: Jeśli będziecie tworzyć filmiki, to
@Arisek: dziękuję! Tak, zoom na pewno bedzie, przepraszam za niedogodności, dobrze, że to wyszło teraz :). Wiesz co, odcinki na pewno będą dłuższe niż 20 min. przewiduję, że będą trwały 40-60 min. ciężko w miarę dokładnie wytłumaczyć 3-4 tematy, które chciałbym poruszyć w danym epizodzie + sesję QA na początek. Ale postaramy się je podzielić wewnętrznie na kilka części i podać przedziały czasowe co jest kiedy omawiane.
@spetz: zapowiada się nieźle :) tak jak podejrzewałem - na razie robisz to za free, żeby później może na tym zarabiać coś grubszego, więc jeśli chcesz uczyć ludzi, to błagam, zastosuj się do uwagi @leoha, bo uszy bolo ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia :)
@TymekB: @spetz: "będzie miał do portfolio". Ale tak na serio, to jeśli gdzieś ( packtpub, stackskills, shaw academy itd) zechcą publikować polskojęzyczne, to będzie mógł udowodnić, że umie i może zakontraktować publikację przed jej stworzeniem. Ostatnio tak packt sprzedawał podczas sale'u jakiś kurs wideo, który kompletny będzie dopiero w czerwcu a teraz tylko kilka odcinków.
Plus jeśli pojawi się jakaś polska platforma e-learningowa, to może się zechcą do @spetz zwrócić
@lukrowyn: to się dobrze składa :).

@uhu8: coś w ten deseń. Prawdę mówiąc na rodzimym rynku aż tak bardzo mi nie zależy pod względem finansowym, docelowo oczywiście fajnie byłoby celować w publikowanie takich kursów za granicą ale nie będę teraz dzielił skóry na niedźwiedziu, najpierw trzeba skończyć to co się zaczęło :).