Wpis z mikrobloga

Cześć,

Poniżej prezentuję przedstartowy odcinek kursu, o którym pisałem tutaj - w tym miejscu znajdziecie szczegółowy opis o co w tym wszystkim chodzi wraz z odnośnikami do materiałów i tego co będzie Wam potrzebne w podstawowym stopniu do pierwszego odcinka (opublikowany on zostanie za 10 dni czyli 26 stycznia), a poniżej załączam pierwsze nagranie audio & video :).

Informacje o kolejnych częściach będą regularnie publikowane pod tagiem #akademiaspetza ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przy okazji wołam:

@Nights, @gruchacz, @ediz4, @biju, @Jarczur, @bi-tek, @Masterczulki, @mazi_, @Calvert, @Yooshi, @UnitrA, @Maciej_polit, @dejson, @jasiek12321, @lebort, @jppwt, @Kumek, @bartixon, @ludi889, @mandi, @pawel-niczyporek, @Hunqer, @Waaldo, @jayjay1337, @Gohanek, @Qontrol, @ManInBowtie, @menstruacyjnakaszanka, @MtEverest, @KonsolowyWyjadacz, @Rafi66, @Mr_Rafik, @meohaw, @Fenxo, @AlfaMenel, @rOyalFRosT, @Trzustek, @kietrz19, @Keepor, @oxern, @Pan_Myszon

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz #akademiaspetza
spetz - Cześć,

Poniżej prezentuję przedstartowy odcinek kursu, o którym pisałem tu...
  • 67
@spetz: super ;) wlasnie czekalem na poczatek Twojego kursu :)
Mam jednak do Ciebie pytanie, ponieważ napisałeś w poprzednim (wstępnym) poście coś takiego :

"Sam dobór technologii nie ma tutaj aż tak wielkiego znaczenia, ponieważ to co chciałbym przekazać w tym kursie to przede wszystkim pewne uniwersalne wzorce i rozwiązania czesto niezależne od samego języka (nie wiem ile miałby części, myślę, że przynajmniej kilkanaście). Równocześnie chciałbym aby to było coś, co
@bartixon: myślę, że na Twoim miejscu zostałbym przy Javie. Oczywiście Java oraz C# to dość podobne języki i koncepty (chociaż przez ostatnia lata troszkę się "rozjechały" jeśli idzie o dostępne funkcjonalności ale nadal są to języki mocno obiektowe). Niemniej jednak część rzeczy na pewno będzie dość uniwersalna - przykładowo w 1 odcinku, gdzię będę mówił głownie o klasach i abstrakcjach te wzorce bezproblemowo zastosujesz również w Javie :).
Aplikacja w czymś
@BazaltowyTubylec: niestety nie mam jak tego zmienić, na lapku nagrywać nie dam rady, bo są czasem jakieś artefakty mimo, że sprzęt jest mocny... Ok po chwili namysłu będę powiększał obraz po prostu (zoom w IDE/terminalu).
@frutson: zacny wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°).