Wpis z mikrobloga

Jak będzie 1k subskrajberów to zaczynam wrzucać tutoriale! ;)

Będzie #webdev ale nie tylko, dużo #linux z zakresu konfiguracji i zarządzania np. #vps bo dostaje dużo wiadomości jak zrobić to, jak tamto, jak nginxa przed apachem, jak w prosty sposób zrobić loadbalancer, jaki prosty monitoring, jaki prosty firewall żeby nie dotykać się iptables itp. rozterki newcomerów.

Będzie też coś dla #php.owców żeby mogli sobie pokonfigurować dockery, vagranty, xdebugi, zautomatyzować środowisko, jakieś testy skumać.

Jak kto ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać, wpiszę na listę, na razie mam 47 tematów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#glupiewykopowezabawy #mspanc #pdk #youtube #webmastah
Pobierz normanos - Jak będzie 1k subskrajberów to zaczynam wrzucać tutoriale! ;) 

Będzie #...
źródło: comment_2wCJVaarJBTlIb8VXPH8j7FOqf4KWBfr.jpg
  • 21
@chiraqx: pijesz do słabej jakości (kiedyś) podcastu od chłopaków? Fakt. Chyba nie mieli nic "profesjonalnego". Ja będę nagrywał normalnym mikrofonem pojemnościowym więc powinno być całkiem spoko (chyba) :D
@normanos: np ostatnie filmiki o gulpie, nic konkretnego, zachęcają do kupna tylko, nie było nic w tym złego, ale zapłacić 80 zł na jedno webinarium, to wydaje się sporo, tak jak w podobnej cenie, pan Piotr Palarz zrobił rewelacyjny kurs o podstawach JS. Taka dysproporcja lekka.
@veranoo: czy sporo to zależy od czasu, zakresu, poziomu itp. napewno czymś innym jest kurs, a czym innym webinarium z dostępem do prowadzącego. A twoim zdaniem taka usługa ile powinna kosztować, 50 zł?
@normanos: każdy powinien mierzyć siły na zamiary. Albo robisz coś dla mniejszego grona użytkowników, albo inny model biznesowy, lokowania jakiś firm, które szukają programistów. Młodych, którzy się uczą nie będzie stać na to, a Ci których stać oni nie będą zainteresowani, tego typu materiałami.
@normanos: Na zagraniczym Youtube jest tego masa. Nie wiem, czy robią na tym biznes, raczej pewnie hobbistycznie, po godzinach, przez to są popularni i bardziej cenieni na rynku pracy, a nasi rodacy chcą wyciągnąć z nas jak najwięcej kabzy :)
@veranoo: wymieniłeś mega globalne projekty i zestawiasz je z mikro inicjatywą z Polski ;) Myślę, że nieco zbyt krytycznie to oceniasz, być może dlatego, że wstawili na razie dużo krótkich filmów i nie jest to proporcja typu: dużo darmowych materiałów zachęca do materiałów premium. Jak to dobrze ująłeś "dysproporcja lekka" ;)
@normanos to tylko przykłady, aby zobrazować pewną zasadę. Czemu ludzie piszą swoje biblioteki, udostępniając je najczęściej za darmo. Moim zdaniem już patronite jest lepszą opcją, bo sam gdybym zobaczył że robią coś fajnego, dałbym jakiś napiwek dla autora. A jak ktoś mnie zmusza, kup to teraz, to jakoś mnie to zniechęca.

To moje osobiste odczucia.
@veranoo: Spoko, rozumiem. Mnie akurat nie, i niezbyt lubię model patronite. Zresztą w polskich warunkach to jak na razie to on się jeszcze nikomu (poza gonciem - zasięg) nie udał. Zelent ma chyba ledwo 1k a zasięg jutubowy większy niż 100k.
@normanos ale Zelenta odbiorcy to ludzie co chodzą do technikum. No i treść też nie zachwyca jeśli chodzi o programowanie. Nie aktualna wiedza trochę, złe praktyki. Albo robisz coś dla ludzi albo robisz biznes. Żadnego z wyjść nie oceniam, czy jest czymś złym czy dobrym, piszę o swoich przemyśleniach, ktoś inny może mieć zupełnie inne.