Wpis z mikrobloga

@pogop: ogólnie w radiu mówiła dzisiaj jakaś pani ekspert że nie a tak w ogóle to się wdycha spaliny auta które jedzie przed nami, komicznie to brzmiało, nawet jeśli wie się że stojąc w korku w aucie jest przeciętnie około 4x większe stężenie spalin niż stojąc obok auta na zewnątrz.

Zależnie od klasy filtru może on pomóc, ale na niektóre rzeczy. Te #!$%@? normy to cząstki stałe w powietrzu, które filtr
@skyluker: Tylko, że hepa, to daje już wręcz sterylną czystość. Zresztą Tesla ma to gdzie wstawić, bo ma sporo miejsca pod maską. Co do zwykłych samochodów, to przeczytałem gdzieś, że standardowe filtry węglowe wyłapują nawet PM 2,5
@pogop: wyszukuję właśnie informacji na ten temat i trafiłem na Twój post. Nie mogę nic konkretnego znaleźć na ten temat, jedynie deklaracje producentów, że wyłapie pyłki nawet do 0,3um.
Pomyślałem nad wsadzeniem w miejsce filtra kabinowego odpowiednio odciętego filtra hepa... Dam znać co udało mi się zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º)
@blutusz: właśnie też ostatnio myślałem na ten temat. Zrób najlepiej odkurzaczem test płatka kosmetycznego przed i po operacji, czy to w ogóle coś daje.