Wpis z mikrobloga

Ludki z Warszawy, wy wiecie że rok temu stężenie najbardziej szkodliwego dla zdrowia PM2,5 było identyczne (pikrel, dzisiaj: 176). Do tego to wciąż kilkakrotnie (!) mniej niż na Śląsku, u tych co wychodzą na pole i innych przegranych w loterii geograficznej.

Czy to sytuacja zdrowa? Z pewnością - nie bardzo. Ale musicie sobie odpowiedzieć na jedno #!$%@? ważne pytanie: czy rok temu w styczniu też sen z powiek spędzało wam pytanie "Gdzie kupię maseczkę???" (pozdrawiam @idzpanstont :)? Czy zaraz po wyjściu z piwnicy dopadał was ból głowy i udar (pozdrawiam @jenerau :)?

Z PM10 jest nieco gorzej (~100), ale wciąż 2x mniej niż tzw. poziom informowania GIOŚ i 3x mniej niż poziom alarmowy.

Czillax & take it easy, bo przed pyłami zawieszonymi zje was nerwica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#smog #smok #smokwawelski #powietrze #warszawa #stolica
Pobierz
źródło: comment_iPT4opHuevWU9vFwzXjrM72WTcTayMYk.jpg
  • 188
@Cheater Jaki powód polityczny tu widzisz?
Ktoś ci już wklejał źródła emisji pyłów, które są jednym z głównych składników smogu. Źródła pozostałych zanieczyszczeń również powinno się precyzyjniej określić, ale domyślam się że nie będzie się to wiele różniło w porównaniu do pyłów. Co do wpływu na zdrowie to nie wiem ile mogłyby takie porządne badania zająć i jak dla mnie nie warto czekać.
Stosując termomodernizacje, filtry, wymiany kotłów, przyłączenia do sieci i
@Dutch: mnie również śmieszy sam fakt nagłej histerii, gdy sytuacja jest zła od dawna. Jednak może to i lepiej, dzięki gównoburzy jest szansa, że coś się w temacie poprawi.

Co do ustalenia dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu, to w ogóle jest jakieś nieporozumienie. A może również ustalimy dopuszczalną normę kału w wodzie pitnej?
Powinno się dążąc do wyeliminowania pyłów, a nie oglądać na jakieś normy.
@Dutch
Słabo to widzę, bo według mojej wiedzy za większość zanieczyszczeń odpowiadają robaki-cebulaki palące w przedpotowym piecu/kotle czym popadnie - a do tych żadna kampania edukacyjno-informacyjno nie trafi.
Odstrzelac i tyle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Albo piece zabrac :v
@Cheater:

Wychodzi więc ze przyczyną wszystkich zgonów na raka płuc w PL jest smok ...i jeszcze zostaje reszta na inne choroby.

Wniosek:

Papierosy nie zabijają. To wszystko smok! Mozna palić bez obaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wychodzi na to, że uznałeś raka płuc za jedyną chorobę układu oddechowego mogącą doprowadzić do śmierci. Gdzieś zgubiłeś niewydolność oddechową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (i rozedmę), przewlekłe zapalenie oskrzeli czy astmę.