Wpis z mikrobloga

Ludki z Warszawy, wy wiecie że rok temu stężenie najbardziej szkodliwego dla zdrowia PM2,5 było identyczne (pikrel, dzisiaj: 176). Do tego to wciąż kilkakrotnie (!) mniej niż na Śląsku, u tych co wychodzą na pole i innych przegranych w loterii geograficznej.

Czy to sytuacja zdrowa? Z pewnością - nie bardzo. Ale musicie sobie odpowiedzieć na jedno #!$%@? ważne pytanie: czy rok temu w styczniu też sen z powiek spędzało wam pytanie "Gdzie kupię maseczkę???" (pozdrawiam @idzpanstont :)? Czy zaraz po wyjściu z piwnicy dopadał was ból głowy i udar (pozdrawiam @jenerau :)?

Z PM10 jest nieco gorzej (~100), ale wciąż 2x mniej niż tzw. poziom informowania GIOŚ i 3x mniej niż poziom alarmowy.

Czillax & take it easy, bo przed pyłami zawieszonymi zje was nerwica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#smog #smok #smokwawelski #powietrze #warszawa #stolica
Pobierz
źródło: comment_iPT4opHuevWU9vFwzXjrM72WTcTayMYk.jpg
  • 188
Ja np. najpierw chcialbym zobaczyc jakies wiarygodne badania (nie jedne, ale kilka) dowodzace, ze to ogrzewanie domów produkuje najwiecej i najbardziej szkodliwego smogu, bo jestem sceptyczny - to raz.

źródło smogu nie ma znaczenia, skutki są takie same.
A źródła smogu są różnorakie, na południu to ogrzewanie indywidualne + nawiewanie z sąsiednich gmin + komunikacja (zawiera też emisję wtórną zanieczyszczeń wymienionych wcześniej) + przemysł (wymienione w kolejności od największego do najmniejszego).
W
@TurboDynamo: a nie jest to atak na PiS? wyciąganie na siłę rzekomej ignorancji ze spontanicznej wypowiedzi Radziwiłła(srogi debil swoją drogą) i podczepianie pod to rzekomą wyłączność PiS na reprezentowanie lobby węglowego jako siły sprawczej, przez którą jest smog w Polsce, to wcale nie jest atak na PiS?

Politycznie mamy uspokojenie i realną szansę na zakończenie wojny polsko-polskiej, za co naprawdę Rysiu wyłapał u mnie plusa, mimo braku mojej sympatii. Ale #!$%@?
@Dutch: Pracuję w dzielnicy na przedmieściach Warszawy, gdzie mieszkają głównie bardzo zamożni ludzie. Mają wywalone w kosmos domy itd. Moi wczorajsi uczniowie narzekali mi, że widzieli nieraz jak ich sąsiedzi palą w piecu śmieciami i dodatkowo na rozpałkę dają szmaty zanurzone w jakimś oleju, żeby się lepiej kopciło. Bo szkoda im kasy płacić na dodatkowe pojemniki i za niesegregowanie śmieci. Powiedziałam, że powinni to zgłosić, a oni na to, że sąsiedzi
@Dutch: mnie wczoraj pierwszy raz #!$%@?ł baniak tak, że myślałam, że nie wyczymię, dopiero potem pomyślałam, a kuwa, może to ten syf w powietrzu, ale ehhh nie spędziłam na powietrzu wczoraj więcej niż pół godziny
niemniej, fajna ciekawostka, jeśli rok temu było identycznie, a dopiero teraz tak głośno o tym [chyba że rok temu mnie coś ominęło]
@Dutch: ja tam się bardzo cieszę, że robi się z tego aferę - jak najbardziej zasłużoną, bo lepiej teraz, niż czekać aż w końcu ludzie będą padali jak było w Londynie. Faktycznie - ludzie, nic sie nie dzieje bo rok temu było równie #!$%@?...
Rly? Pyły z aut, kotlow na wegiel, na biomase... maja taki sam sklad i powoduja takie same skutki? ...no chyba nie


@Cheater: pytasz o pył czy inne zanieczyszczenia mu towarzyszące - zdecyduj się, sam pył ma podobny wpływ (PM10 działanie drażniące, PM2.5 przechodzi niezależnie od składu przez płuca do krwioobiegu
Benzopireny są odpowiedzią na Twoje pytanie

Polscy inzynierowie do niczego sie juz nie nadaja?


@Cheater: ci co się nadają pracują
@MKULTRA: ja i moje srodowisko sie interesowalem tym przed ta wypowiedzia. I szczerze to mamnja gdzies bo to nie jest zrodlo problemu. Ja chce żeby problem smogu zostal rozwiazany. I mam to gdzies czy zrobi to pis, po czy nawet korwin. W nastepnych wyborach zaglosuje na tego kto zadeklaruje rozwiazanie tego problemu.