Wpis z mikrobloga

Cukier nie krzepi. Ba - szkodzi

Bardzo ale to bardzo ciekawy tekst o tym jak nasze zrozumienie tycia i cukrzycy niekoniecznie ma naukowy sens. Jak badania dotyczące żywienia przyjęły fałszywy dogmat przez co nie radzimy sobie z obecną epidemią otyłości stosując nieskuteczne metody. Tłumaczenie w komentarzach.

Bardzo długi tekst ale w tym wypadku warto przemęczyć się przez całe 5000 słów (pi razy drzwi).

#nauka #liganauki #dieta #ligamozgow #gruparatowaniapoziomu #zdrowie #mikroreklama

Fot: wygląda na to, że Wańkowicz mijał się z prawdą...
Sierkovitz - Cukier nie krzepi. Ba - szkodzi

Bardzo ale to bardzo ciekawy tekst o ...

źródło: comment_NaSLY5p3cwWCp8vi2vaYZY2FX1mcBpav.jpg

Pobierz
  • 25
@Sierkovitz: Napiszę to tak że ludzie będą wpieprzać wszystko co ma cukier bo to lubią, i po swoich kolegach widzę falę otyłości od lekkiej po ciężką. Mówię gościowi nie jedz tego gówna z cukrem, to słyszę że od czegoś trzeba umrzeć albo co ja #!$%@?. Kiedyś wyliczyłem jednemu że na drugie śniadanie pochłonął ponad 2000 kcal. Nie przejął #!$%@? elo.
@Karkor: to się nie staraj, szkoda Twoich nerwów. Mi też zajęło trochę czasu zrozumienie tego - ktoś chce sobie robić mniej lub bardziej świadomie - jego sprawa. Ktoś uważa, że wszystko dla ludzi i na coś trzeba umrzeć - ma prawo. Ktoś wyśmiewa zmiany złych nawyków na zdrowsze, bo się ich boi - proszę bardzo.
Ktoś mnie prosi o poradę lub wytłumaczenie czegoś - zawsze pomogę. Ale przed szereg już nie
odpowiedz


@Karkor: Po pierwszej amputacji zaczynają się przejmować...

Z głowy bo nie mogę na szybko znaleźć źródła. 15 lat konfliktów zbrojnych w UK od 9/11 spowodowało, że trzeba było amputować 700 kończyn. Z powodu cukrzycy amputuje się rocznie 7000 kończyn. Rocznie - nie przez 15 lat....
@Sierkovitz czyli jak sobie jem powiedzmy owoce, kasze i na przykład makaron pelnoziarnisty to źle robię? Już mam taką schize z tym jedzeniem że masakra co chwilę co czytam to czegoś nie mogę jeść a staram się raczej odżywiać zdrowo i wszystko co jem raczej robię sobie sam a nie kupuje jakichś słodyczy itp.
@zbiAnger_Hundredlegs: Myślę, że jak nie będziesz zaczynał od litra coli przed śniadaniem i ograniczysz słodycze do absolutnego minimum nie powinieneś mieś problemu.. Warzywa, warzywa, ważywa i oczywiście smalec -najzdrowsze jedzenie! (a bardziej serio to nie konsultuj ze mną - jestem jednym z farciarzy, którzy jak do tej pory żrą co pod rękę podleci i bez konsekwencji... Na razie.) Skonsultuj z ekspertem. Nie widzę innej sensownej rady.