Wpis z mikrobloga

Toznowuja. Wymiary paczki (175x75x45). Z tego co patrzyłem na kurierem.pl, to cena rzędu 40-60zł, jest znośna, ale mógłby ktoś wytłumaczyć skąd taka rozbieżność w ofertach brokerów i np. DHLa? (gdzie za transport liczą sobie około 112zł)

Jeszcze pytanie odnośnie do pakowania - w związku z tym, że wysyłam zderzak, planowałem opakować go kartonami i folią bąbelkową. Jako, że nie mam kartonu o takich rozmiarach, to chcę owinąć go czarnym stretchem, dobry pomysł?

Potrzebuję wysłać tę paczkę do piątku max, także trochę termin nagli, więc jeżeli znajduje się tu ktoś, kto mógłby poradzić, to byłbym bardzo wdzięczny! Prosz serdecznie o pomoc i z góry dzięki Mircy (i oczywiście ewentualne Mirabelki)!

PS. Nowy wpis, bo wincyj tagów (przepraszam, am not into Wykop, więc jak popełniłem jakiś błąd, to przepraszam).

#kurier #dpd #dhl #przesylki #pytanie #kurierzy
  • 29
@prawdziwek: Właściwie to go odsyłam, więc musi być taka możliwość. Do mnie dostarczony był przez Pocztex, ale jak zadzwoniłem, to kobieta mi zaśpiewała 2 tysiące zł, bo odległość z A do B x2 i jeszcze x2,21zł XD

Chyba się z nią nie zrozumiałem, lol.
@nikczemny_janusz: Dzwoniłeś do DHL i pytałeś się o wysyłkę zderzaka? Zadzwoń i się dowiedź czy możesz wysłać bo jeżeli DHL nie dostarcza części samochodowych to kurier może nie odebrać paczki i broker nie zwróci Ci pieniędzy a jak już odbierze to ktoś w magazynie może naliczyć dodatkową opłatę i do tego może kazać odbiorcy samemu odebrać paczkę z oddziału.
@MichalQ20: Z tego co wyczytałem na stronie DHLa, to piszą, że nie wysyłają części samochodowych takich jak: silniki, skrzynie biegów ITP, a czy można do tego zaliczyć zderzak, to musiałbym się zadzwonić i dowiedzieć, tak jak mówisz.

Uprzednio jak dzwoniłem, to pytałem o wysyłkę o konkretnych wymiarach, nie pytałem o zawartość.
@nikczemny_janusz: Bo zleceniodawcą nie jesteś ty a broker który deklaruje że wyśle np 1000 paczek miesięcznie i dostaje indywidualną umowę z kurierem. W Polsce kurierzy są nastawieni na wysyłki B2B i B2C więc nie opłaca im się tworzyć całych systemów i wolą przerzucić obsługę klienta indywidualnego na brokera. Broker zarabia na marży ale musi zajmować się i znajdować klienta indywidualnego.