Wpis z mikrobloga

Tło wydarzeń:
Z dworca we #wroclaw do mojego domu jest 10 minut pieszo, jeden przystanek lub ~1km. Zdecydowałem się na #taxi, bo jak wiadomo #uber to #hiv, a 9-13zł według przyjętego przez Urząd Miasta taryfikatora to niewielka cena za plecy nieobciążone plecakiem i kotami.

Osoby dramatu:
Ja, Taksówkarz.

Akcja:
J: dzień dobry, na X będziemy jechać
T: bry, to 25 złotych będzie
J: jedźmy, zobaczymy

Jedziemy, licznik wyłączony. Akcja przenosi się kilometr dalej

T: no, to 25 poproszę
J: jasne, paragon można?
T: rachunek panu wystawię __
J: nie no, fiskalny potrzebuję
T: panie, pan się zgodził na 25 to co pan o paragonie
J: się na nic nie zgadzałem, cennik ma pan na szybie
T: się umówiliśmy na 25, to płać pan, a nie w balona robisz
J: w taryfie jesteśmy to jedziemy według taryfy. Mogę ten paragon?
T: a weź #!$%@?
J: to #!$%@?, wesołych świąt

Wrocławskie taksówki i ich świąteczne promocje, polecam :)
  • 77
@rineo o, to ja mam jakiegoś farta. Ze dwa lata temu byłem we Wrocławiu i wziąłem takse z postoju, z różowym chcieliśmy trochę miejsc pozwiedzać w różnych częściach miasta, to kierowca zaoferował nam jazde bez licznika, w sumie za jakąś łączna godzinę jazdy po całym Wrocławiu wzdłuż i wszerz i dwa dłuższe postoje zapłaciliśmy z 40 zl... Ale to był chyba szczęśliwy przypadek xD
@kcpi jak jestes zalogowany do google maps to zakladka twoja os czasu. Sam sie zaskoczylem gdy znalazlem wszystkie trasy jakie przeszdlem z poprzednim telefonem na ktorym mialem tonodpalonr. Choc pewnie sa lepsze apki niż wgapianie sie w mapy google.
@rineo: a niech kto mi wyjaśni, są jakieś wyjątkowe okoliczności aby złotówa nie wydał mi paragonu? W moim 40tys. mieście jeszcze nigdy w życiu na oczy nie widziałem żadnego paragonu, o fakturze nawet nie mam co liczyć, bo nie są Vatowcami... Tylko wyciąga bloczek i narzeka, że pieczątka zaschła i może być nie widać...
są jakieś wyjątkowe okoliczności aby złotówa nie wydał mi paragonu

@joCkero: jeśli płacisz bezpośrednio kierowcy, to on wystawia paragon. Jeśli płacisz przez jakieś aplikacje (np. jak w Uber) to różnie.

wyciąga bloczek

Te bloczki to sobie mogą wsadzić... Jeśli nie podpisałeś z kierowcą umowy o dzieło, to musi wystawić paragon, a nie jakieś rachunki czy inne KW.
@rineo gratulacje zachowałeś się jak typowy wykopek zamulacz nieprzystosowany do życia w społeczeństwie, zamiast po dogadaniu dać złotówie hajsik to #!$%@?łeś maniane jak ostatni frajer. Ja na jego miejscu bym Ci sprzedał lepe na ucho na dowidzenia. Chcę żebyś wiedział że każdy honorowy, prawdziwy mężczyzna gardzi takimi frajerami jak ty.
No i bardzo dobrze, piana im z mordy leci, bo ludzie zaczynają być świadomi i nie dają się tak łatwo ruchać na kasę. Skoro jest ustalony cennik a w nim cena za km i opłata początkowa, to ja jako klient po zapoznaniu się z cennikiem żądam usługi na tych warunkach, a nie jakichś umówionych 25zł w łapę które nawet nie będą opodatkowane i rozliczone.

Najbardziej śmieszy ból dupy takich złotów na wykopie