Wpis z mikrobloga

Tło wydarzeń:
Z dworca we #wroclaw do mojego domu jest 10 minut pieszo, jeden przystanek lub ~1km. Zdecydowałem się na #taxi, bo jak wiadomo #uber to #hiv, a 9-13zł według przyjętego przez Urząd Miasta taryfikatora to niewielka cena za plecy nieobciążone plecakiem i kotami.

Osoby dramatu:
Ja, Taksówkarz.

Akcja:
J: dzień dobry, na X będziemy jechać
T: bry, to 25 złotych będzie
J: jedźmy, zobaczymy

Jedziemy, licznik wyłączony. Akcja przenosi się kilometr dalej

T: no, to 25 poproszę
J: jasne, paragon można?
T: rachunek panu wystawię __
J: nie no, fiskalny potrzebuję
T: panie, pan się zgodził na 25 to co pan o paragonie
J: się na nic nie zgadzałem, cennik ma pan na szybie
T: się umówiliśmy na 25, to płać pan, a nie w balona robisz
J: w taryfie jesteśmy to jedziemy według taryfy. Mogę ten paragon?
T: a weź #!$%@?
J: to #!$%@?, wesołych świąt

Wrocławskie taksówki i ich świąteczne promocje, polecam :)
  • 77
  • Odpowiedz
wicar i ryba są spoko

@kjerwa: wicarem nie jechałem, ale z Rybą potwierdzam: ceny normalne, zero kantowania. Tym razem pod dworcem żadna nie stała, a czekać nie chciałem bo koty marudziły :)

nie ma na co narzekać. Za darmo pojechałeś

@Nie_chcem_ale_muszem: dokładnie, dlatego polecam ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@thewickerman88: nie jeżdżę taksówkami za często, ale z Rybą problemów póki co nie było. ZTCW tępią kombinatorów u siebie, więc trzeba zgłaszać.

Wycieczkę krajoznawczą miałem w Świnoujściu, dość zabawną:
J: na X jedziemy
T: ok _
T: pan na wakacje?
J: ano
T: na X to bloki są, wynajmuje pan?
J: tak, dobra cena

Dalej wycieczka objazdowa, cena na liczniku z sufitu, krótka kłótnia i wyjście bez płacenia. Dowcip polega na
  • Odpowiedz
@rineo też nie jeżdżę czesto, miałem wtedy pecha, nie zaplacilem wiecej bo mialem odpalonego gpsa. Wlasciwie mam taki nawyk ze w kazdej taksowce odpalam mapę i rysuje trase bo nie ufam złotówom.
  • Odpowiedz
mam taki nawyk ze w kazdej taksowce odpalam mapę i rysuje trase bo nie ufam złotówom.

@thewickerman88: o to to. Polecam jeszcze odpalić nagrywanie video, na wypadek gdyby złotówa próbował walczyć i podważać zapis GPS albo ściemniać nt. punktu startu.
  • Odpowiedz
@rineo: A jaką firmę wziąłeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja polecam Radio Taxi Serc - ceny spoko, nie jakieś trupy, zawodowi kierowcy nie emeryci, zawsze są paragoniki i kulturalnie. Do tego oddają sporo kasy na cele charytatywne, bo to zrzeszenie, a nie własność jakiegoś prywaciarza.
  • Odpowiedz
@rineo: Jak nie miał oznaczeń na drzwiach, to wziąłeś zwykłego "bezfirmowca", gorzej się już chyba nie da. Ci ludzie są aboslutnie anonimowi, nikt ich nie kontroluje więc nie ma co się dziwić akcjom, jaka Ci się przydarzyła.

Na przyszłość: celuj w konkretne firmy i zawsze najbezpieczniej brać taksówkę na telefon pytając się na początku dyspozytorki ile mniej więcej wyniesie kurs. Jeśli już bierzesz z postoju zadaj konkretne pytanie "Ile mniej więcej
  • Odpowiedz