Wpis z mikrobloga

Brzmi bardzo sensownie...


@blubi_su: W tamtych czasach za cudzołóstwo Józef mógł ją bez problemu zabić (takie było prawo) ale, że był dobrym człowiekiem po prostu chciał się z nią rozwieść. Przed rozwodem objawił mu się anioł i powiedział mu, że Maryja jest w ciąży za sprawą Ducha Świętego i żeby przyjął ją do siebie. Oczywiście jest możliwość, że to wszystko może być nie prawdą no ale tak zostało spisane.
@Dolan dla mnie to jest bajka i to się liczy :) Jestem logicznie myślących człowiekiem który kieruje się logiką w życiu. Nie ma u mnie miejsca na mitologie i bajki. To jest proste. Boga nie ma. Nie da się udowodnić że istnieje. Dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie muszę udowadniać że nie istnieje bo jest to fakt. Gdyby istniał to nie trzeba by udowadniać jego istnienia. Ale nie istnieje. Proste :) Jestem
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@blubi_su: Hehe. W jakim trzeba być idiotą, żeby negować Boga "bo tak".
W tej samej chwili nad twoją głową lata silnik przeczący prawom fizyki, a ludzkość nie wie nawet, jak działają komórki i mózg człowieka, do tego kolejne eksperymenty w CERNie podkopują model standardowy. Do tego odprawianie czarnych rytuałów, które zdają się jednak działać dla niektórych.
W jaki sposób można nawet próbować udowadniać, że Boga nie ma przy obecnej wiedzy naukowej,
@blubi_su a coz tu argumentowac, taka dyskusja mialaby taki sens jak dyskusja z moim czworonoznym przyjacielem, ktory kosztujac znaleziony na trawniku chlodny kał, ochoczo macha ogonem zachecajac mnie do wziecia udzialu w uczcie. Czy ja mu musze argumentowac ze nie jem kalu? Nie, poklepie go po boku i przejde nad tym do porzadku dziennego. Nie pisz juz do mnie prosze.
@blubi_su: no fajnie tylko fakt, że nie można udowodnić istnienia czegoś nie oznacza, że to coś faktycznie nie istnieje. jeśli rzeczywiście myślisz analitycznie powinieneś to wiedzieć, ale ja przeciwnie niż ty w ciebie nie wierzę więc nie spodziewam się, że jesteś w stanie to ogarnąć :)
Jeżeli wierzycie w boga bo nie da się udowodnić że go nie ma to zacznijcie też wierzyć w latającego potwora spagetti bo też się nie da udowodnić że go nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dolan udowodnij to. Jestem chrześcijaninem i nie widzę problemu, żeby Jezus miał braci. Józef nie brał Maryi za żonę, żeby była "tylko" inkubatorem dla Mesjasza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiterose

chrzescijanstwo ma 2016 lat


Jezus urodził się prawdopodobnie w 6 roku p. n. e. i zaczął nauczać gdzieś koło trzydziestki. Bóg (Jahwe) zaczął tworzyć swoją religię znacznie wcześniej. Była więc gotowa jakieś 1980 lat temu. Jeśli jesteś chrześcijaninem, idź za Chrystusem, nie za jakimkolwiek zinstytucjonalizowanym kościołem. Doktryny katolickie są niezgodne z Biblią. Samo istnienie doktryn religijnych nadawanych przez ludzi jest niezgodne z Biblią. Jak mam ci wpisać niezgodności kościoła z Biblią,