Wpis z mikrobloga

  • 252
#!$%@? jak mnie #!$%@? ze kilka tysięcy osób, próbuje demonstrować i narzucać swoją opinię reszcie.. przecież gdyby teraz rozpisano wybory to PiS i tak wygrałby ją w cuglach.. a to jak bardzo antagonizuje się społeczeństwo jest okropne.. ludzie których znam i lubię wrzucają taki content na fb i w dyskusji że głowa mała.. XXI wiek #!$%@? kraj w środku Europy a niektórym się przewrót marzy. Od czego są wybory w demokracji ja się pytam??!!!!!?111111oneoneone #niepopularnaopinia #neuropa #4konserwy #oswiadczeniezdupy #polityka
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

próbuje demonstrować i narzucać swoją opinię reszcie

@Siman: od tego są demonstracje, żeby wyrażać swoją opinię

Od czego są wybory w demokracji ja się pytam

Demokracja nie kończy się na 4 letnim plebiscycie popularności. Wybrana władza dostaje mandat do sprawowania władzy w ramach obowiązującego porządku prawnego. PIS przestaje działać w granicach obowiązującego prawa, a poza tym ogranicza nasze wolności i rozmontowuje nasz system prawny co budzi uzasadniony sprzeciw.
  • Odpowiedz
Wybrana władza dostaje mandat do sprawowania władzy w ramach obowiązującego porządku prawnego. PIS przestaje działać w granicach obowiązującego prawa, a poza tym ogranicza nasze wolności i rozmontowuje nasz system prawny co budzi uzasadniony sprzeciw.


@Internet_the_explorer: #!$%@?. Jeśli ktoś próbuje, nieudolnie na szczęście, rozmontowywać system prawny, to druga strona, starająć się wywołać Majdan. Wolności mają się dobrze.
  • Odpowiedz
#!$%@? jak mnie #!$%@? ze kilka tysięcy osób, próbuje demonstrować i narzucać swoją opinię reszcie


@Siman: bo jesteś przykładem mentalności poprzedniego ustroju, homo sovieticus, przez którą to mentalność dzieloną przez właśnie sporą część naszych obywateli jest w tym kraju tak niedobrze i właśnie dochodzi do takich napięć.
@zweipack: Ale towarzyszu #!$%@? z Majdanem. Normalne protesty bo władza łamie prawo, to obóz rządowy się nie obsra o mało, że
  • Odpowiedz
@lubielizacosy tylko takie rozwiazania wystepuja w parlamencie europejskim czy w wielu na zachodzie gdzie zdaniem opozycji demokracja ma się dobrze. Co do 100 metrow to chyba dobrze, lepsze to niz np takie akcje jak byly kiedys na marszu niepodległości z antifa.
  • Odpowiedz
@Siman: Jak rządziło PO żaden argument nie wkurzał bardziej niż, "nie możemy nic zrobić, bo pis dzieli Polskę", "wszystko co złe to pis". Teraz pis jest przy władzy i sięga po ten sam argument, że to "zła opozycja" zamiast siedzieć cicho wszystko psuje. Pis ma rząd, prezydenta, niedlugo trybunał, ale problemem są ci, którzy mogą co najwyzej wyjsc na ulice i troche pokrzyczeć :D
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Ale zgłosisz sprzeciw w związku z nielegalnym okupowaniem przez opozycje sali plenarnej czy nie? W związku z ograniczeniem wolności posłów też? W związku z szarpaniem się z Policją manifestantów KOD-u bo nie chcieli zejść z jezdni jak Kaczyński jechał?
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie zgłoszę. Od panowania nad salą jest marszałek sejmu, a poza tym uważam, że PIS przekroczył już dawno pewną barierę i ta forma protestu jest w mojej ocenie dopuszczalna. To co robi KOD na ulicach, dopóki nikogo nie krzywdzi, nic mnie nie obchodzi.
  • Odpowiedz
w ramach obowiązującego porządku prawnego


@Internet_the_explorer: opozycja również nie ma mandatu na działanie poza porządkiem prawnym, jak np poprzez blokowanie sali obrad w sejmie. Rozumiem chęć takiego protestu, ale mam nadzieję że zostaną wyciągnięte wobec nich finansowe konsekwencje(co to bylby za protest jeżeli byliby bezkarni).
Takie działanie prowadzi tylko do wyboru jedni uważają się za silniejszych niż prawo, a drudzy w odpowiedzi robią to samo, co nie napawa optymizmem
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Ale jakby kazał ich usunąć siłą to byś pewnie protestował że państwo policyjne. Jesteście tacy sami jak PiS - w ramach walki popieracie łamanie prawa. Zupełnie niczym się od nich nie różnicie.

To co robi KOD na ulicach, dopóki nikogo nie krzywdzi, nic mnie nie obchodzi...

Nie nie. Kilku policjantów zostało wyzwanych i poszarpanych.
  • Odpowiedz