Wpis z mikrobloga

#pytanie #mirkokoksy #silownia #trening
Mirasy od 2 tygodni brakuje mi totalnie sił na treningach, tzn. po 3 pierwszych seriach praktycznie trace pare i czuje osłabienie w mięśniach i następne ćwiczenia musze już robić z mniejszym niż zwykle obciążeniem. Po treningu łapy mi się trzęsą jak bym miał parkinsona co wcześniej też nie miało miejsca, czym to może być spowodowane ?
Miał ktoś podobnie?
  • 14
@mariusz1987:
(oprócz tego, co napisali wyżej)

Czy robisz wcześniej tego dnia jakiś inny trening? Mi np. trening biegowy, nawet kilka ładnych godzin przed, obniża siłę i wytrzymałość na późniejszej siłce. Ale nie aż tak drastycznie.

Druga opcja -- jedzenie. Żresz jakieś węglowodany przed treningiem?

Odnośnie przetrenowania -- ostro ostatnio #!$%@?łeś? Jak ostro i przez jaki okres? Jaki masz sumaryczny staż?
@Sh1eldeR: co do diety to j.w a przetrenowanie wątpie tym bardziej, że na teściu jestem a trenuje 3x tygodniowo po 2h i przed treningiem dostarczam sporo węgli złożonych, jak i prostycha starz to jakieś 5 lat
@mariusz1987: no to faktycznie moze byc przetrenowanie.
Albo coś mniej prawdopodobnego - masz ostatnio dziwne bóle brzucha, albo problemy z "dwójka"? Mogłeś gdzieś złapać pasożyty, a wtedy nawet przy idealnej suplementacji bedzie ci brakować siły i wytrzymałości do treningów
@mariusz1987: Kurna cumplu też tak miałem jak trenowałem, wołaj jak coś się dowiesz. Ja próbowałem suplementacji różnych elektrolitów, różnego żarła przed treningiem. Czasami było lepiej czasami gorzej. Z tym, że Kiedyś ćwiczyłem z półtora roku i było spoko, potem miałem koło półtora roku przerwy i jak wróciłem to miałem takie symptomy. Przećwiczyłem mimo to następne półtora roku i nie mogłem sobie z tym poradzić. Obecnie prawie rok nie ćwiczę i odczuwam
@mariusz1987: Aha, wiem co pomogło w pewnym stopniu. Przestałem pić kawę i było trochę lepiej. Mam pewne podejrzenia, że to jest coś z elektrolitami, być może tężyczka. Planuję zrobić próbę tężyczkową w najbliższym czasie.

Jest tu taka dobra mirabelka co zna się trochę na medycynie, @fiziaa mogłabyś coś doradzić? Nakierować?
@mariusz1987:
To z dietą i stażem wygląda dobrze. Treningi jednak robisz długaśne. Dwie godziny? Ja tyle ćwiczę tylko jeśli na siłce mogę być jeden dzień w tygodniu i naprawdę muszę ogarnąć wszystkie mięśnie w porządnym FBW.

A właśnie -- jak trenujesz? Splitem?

Możesz mieć też długotrwałe przetrenowanie, jeśli jesteś zbyt regularny i ćwiczysz ciężko (a chyba tak ćwiczysz). Zdarzają Ci się okresy roztrenowania w ciągu roku?

tym bardziej, że na teściu