Wpis z mikrobloga

@qwelukasz: Zgadza się. Semver polega na tym, że jak masz wersję x.y.z to x zmieniasz jak są breaking changes w API, y jak dodajesz nowe rzeczy które nie łamią kompatybilności wstecznej, a z jak masz jakieś drobne poprawki
  • Odpowiedz
@qwelukasz: co xD przecież to jest zajebiste właśnie. Chora to była dotychczasowa sytuacja, gdzie Angular 2 to kompletnie inny framework ale dział marketingu kazał więc nazwali go właśnie tak, dodatkowo wersjonowanie obu wersji kulało do bólu
  • Odpowiedz
@Marmite z ostatnim się zgodzę. Teraz popatrz na to z innej strony. Każdy normalny backendovy fw ma coś takiego jak wersję pomiędzy, weźmy na przykład symfony, zanim wprowadza coś w 3.0 to od 2.6 masz już info o deprecated i masz czas na aktualizacje.. A teraz weź zrób to z angularem gdzie Z wersji na wersje coś się zmienia... Nie mówiąc już o pluginach
Z dnia na dzień musisz kod poprawiać
  • Odpowiedz
@qwelukasz: Ale ja nie rozumiem dlaczego uważasz że to są 2 różne sytuacje.

zanim wprowadza coś w 3.0 to od 2.6 masz już info o deprecated i masz czas na aktualizacje..

czemu zakładasz, ze tu będzie inaczej? Sądzisz, że będą wprowadzać breaking changes co tydzień?
  • Odpowiedz
@Marmite

czemu zakładasz, ze tu będzie inaczej? Sądzisz, że będą wprowadzać breaking changes co tydzień?

No z tego co widzę to dwa razy do roku mają być

Żeby nie było: nie czepiam się tylko Staram się zrozumieć
  • Odpowiedz
@qwelukasz: Zależy jakie to będą breaking changes. Ja osobiście jestem do Angulara zrażony tym ile breaking changes potrafili zrobić nagle więc nie to, żebym ich bronił, ale akurat semver to na pewno lepsze rozwiązanie niż obecny #!$%@? bez ładu i składu. Czas pokaże czy będą wywracać całośc do góry nogami 2 razy do roku czy te breaking changes będą na tyle nieduże z łatwym procesem migracji, że da radę jakoś
  • Odpowiedz
@qwelukasz: deprecated to deprecated = dalej działa i można korzystać, po prostu informacja dla developera że zostanie usunięte w wersji 3.0, przecież to że będzie angular 4 to nie znaczy że 2 nie będzie dalej rozwijana, tak samo jak z 1, dalej jest rozwijana i pewnie będzie jeszcze kilka ładnych lat tak samo jak 2
  • Odpowiedz