Wpis z mikrobloga

Zmotoryzowane Mirki ! Mam Renault Lagune II 1.6 16v + LPG z 2001 roku. Obecnie siedzi w nim aku o pojemności 60Ah. Dzisiaj dostałem mikołajkowy prezent ponieważ samochód nie odpalił ( ͡° ʖ̯ ͡°) Faktem jest iż robię krótkie dystanse samochodem i może być on niedoładowany ale teraz zastanawiam się czy aku nie jest za duży ? Myślę nad wymianą na nowy, obecny ma z 2-3 lata.

Posiada ktoś Lagune II 1.6 16v i poradzi o jakiej pojemności kupić akumulator ?

#laguna #motoryzacja #pytaniedoeksperta #renault #akumulator
  • 11
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Kiedyś sprawdzałem napięcie na postoju i na włączonym było nie dużo poniżej w każdym przypadku. Sprawdzę dzisiaj miernikiem na zamkniętym samochodzie czy czasami coś nie pobiera energii na postoju.
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: akumulator może nie doładowywać z powodu krótkich dystansów.
Kup za pisiont złote ładowarkę do aku 12 v. I raz na tydzień sobie podładuj.
W kauflu była niedawno promocja to za niecałe 30 zł kupiłem... I działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A akumulator jest mi wdzięczny.
  • Odpowiedz
@pogop: Powiem ci tak, użytkuje Lagune od Lutego, tego roku wcześniej miał ją mój kumpel. Przez ten okres (10tysięcy kilometrów) awarii uległa przepustnica (koszt używki 170zł + założenie trwa 20 minut jak masz klucze) i łożysko w jednym kole bo źle wprasowali. A inne nie związane strice z awaryjnością to wymieniłem tarcze z tyłu bo były poniżej minimum... w zasadzie to tyle. Narazie nie mogę narzekać, kwestia tego na jaki
  • Odpowiedz
@pogop: Ja kupiłem swoją z LPG za 7500 zł ale udokumentowany przebieg, wiem co było wymieniane itd. Fakt jest tu i tam zarysowana ale na razie nie sprawuje większych kłopotów. Raczej celuj w cenę powyżej średniej ceny bo niska cena to prośba o kłopoty, uwierz mi. Przeważnie problemy to elektronika i komputer. Kupując od razu zawitaj u mechanika i podpinaj pod komputer.

@ja_caly_na_bialo:
@ScaRRyMaN:

Akumulator był podpięty pod prostownik na noc po podpięciu wartości były dobre 12,4V na postoju. Przy odpaleniu wartość nie spadła poniżej 10V było coś koło 11V więc aku jeszcze żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy włączonym silniku miernik pokazuje 14,4 więc alternator sprawny. Po 8h
  • Odpowiedz