Wpis z mikrobloga

Założyłem sobie internet 180 mbps od UPC. Mam karte gigabitową w kompie. Jak testuję pokazuje mi max 100 mbps. Pan na infolinii powiedział mi, że może być to wina kabla LAN. Sprawdziłem cztery kable i jest to samo. Jakieś pomysły?

#upc #internet #gigabit #predkosc
  • 12
  • Odpowiedz
@bartmoto: primo. sprawdź stan połączenia. Klikasz prawym na ikonkę sieci i powinieneś mieć stan z jakim się karta zestawia. ewentualnie w Centrum sieci i udostępniania, w zakładce do zmiany ustawień karty sieciowej, klikasz na nią prawym i klikasz stan

speedtest oszukuje. zobacz z jaką prędkością CI torrenty lecą
  • Odpowiedz
@bartmoto: Nie wiem jak działa UPC, do modemu podejrzewam nie masz dostępu?

z reguły karty sieciowe mają ustawione autonegocjacje, ale da się na sztywno ustawić:

Menadżer urządzeń. Właściwości karty sieciowej zakładka zaawansowane i szukasz "Szybkość i Duplex" i próbujesz ustawienia, w tym przypadku prędkość: gigabit, duplex full.
  • Odpowiedz
Do modemu nie mam. Za modemem mam router ale sprawdzam na razie bezpośrednio z pominięciem routera Dzięki za podpowiedź. Sprawdzę po południu.
  • Odpowiedz
@bartmoto: Masz ciągle 100mbit? Gdyby karta byłaby na 100mbit to transfer miałbyś ~85mbit realnie. A jeśli jest stabilnie ciągle 100mbit to można sikę zastanawiać nad innymi rzeczami
  • Odpowiedz