Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
  • Odpowiedz
@Mirkozord: jeśli jesteś programistą, miasto nie powinno Cię ograniczać. Jasne, jest MNÓSTWO firm których nie stać na płacenie programistom 10-15k. Ale jest też trochę takich, które mogą sobie na to pozwolić, bo pracują dla klientów z zagranicy/sprzedają swój soft za granicą. Przeprowadź się do Warszawy albo szukaj poza Polską, możesz przecież pracować zdalnie ;)
  • Odpowiedz
@stokujo: nie no też żeby nie było tak jak op pisał
Ja osobiście cenie sobie stosunek zarobkow do obowiązków ;)
Też fakt jest że tanie miasto daje niejako 'podwyzke' samo w sobie gdyż koszt życia jest niski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemniej jak słyszę co politycy chcą nam urządzić z podatkami zastanawiam się nad ucieczka za odre ;)
  • Odpowiedz
jak coś nie działa, to się nawet nie da dowiedzieć od kogoś czemu nie działa - bo wie to tylko jedna osoba


@Khaine: i na tym polega Twój błą∂ (mniędzy innymi); jak coś nie działa to kujesz, kopiesz, ryjesz aż się dokopiesz i zrozumiesz czemu nie działa. Kilka razy zrobisz przekop przez różne części systemu i zrozumiesz jak system działa. Najlepsza metoda nauki.
  • Odpowiedz
@Khaine: i na tym polega Twój błą∂ (mniędzy innymi); jak coś nie działa to kujesz, kopiesz, ryjesz aż się dokopiesz i zrozumiesz czemu nie działa. Kilka razy zrobisz przekop przez różne części systemu i zrozumiesz jak system działa. Najlepsza metoda nauki.


@feantic oesu, ale nie masz racji. Trzeba umieć pracować z zespole - jeśli wolisz poświęcić 8h na debugowanie specyficznego problemu niż zapytać kolesia który pracował w projekcie 3
  • Odpowiedz
@stokujo: odnosiłem się do sytuacji, w której osoby, która wie jak to rozwiązać nie ma; poza tym nie posiadasz racji - pytając non stop jednego osobnika jak coś zrobić sam się nic nie uczysz. Wiadomo, nie można poświęcać 8h czasu na znalezienie o co biega, trzeba po prostu znaleźć złoty środek pomiędzy uczeniem się aplikacji/kodu samemu a pytaniem innych.
  • Odpowiedz
@Khaine: zarobki zarobkami, mnie najbardziej śmieszy, że przy okazji dowolnego posta o kasie, zawsze wyskoczy specjalista ds. budżetowania i powie, że za XPLN to wegetacja. i wyliczy 2k rata na auto, 3k kredyt na mieszkanie itd...
  • Odpowiedz
Wiadomo, nie można poświęcać 8h czasu na znalezienie o co biega, trzeba po prostu znaleźć złoty środek pomiędzy uczeniem się aplikacji/kodu samemu a pytaniem innych.


@feantic: A po co mam się uczyć aplikacji napisanej we frameworku z 97 roku bez żadnej dokumentacji? Nigdzie mi się to nie przyda. A tutaj mi nie zapłacą tyle, żebym uznawał za opłacalne, aby się w tym gównie paprać.
  • Odpowiedz
@feantic: Ten program to jest taka enigma, że nawet kierownik projektu mi mówi często wprost, że nie wie jak coś działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak łatam co chwila jakieś błędy, bo przecież nie mogę zignorować. Ten program ma niewiele wspólnego ze współczesnymi standardami tworzenia oprogramowania i jest po prostu historią, którą się podtrzymuje przy życiu, bo nie ma kasy na zrobienie czegoś po ludzku
  • Odpowiedz
Wybacz, ale nie mam ochoty uczyć się rzeczy niepotrzebnych do niczego w zakresie większym niż to niezbędne.


@Khaine: nawet nie wiesz jak wiele możesz z tego wyciągnąć, chociażby uczyć się na czyichś błędach, jak czegoś nie robić, jak zrobić poprawny refaktoring, jak utrzymywać aplikacje - to jest bardzo ważna umiejętność.

Wydawało mi się, że taki superspec od programowania powinien być w stanie zrozumieć, że prastarego gówna się po prostu nie
  • Odpowiedz