Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
@szpongiel: Ale ja wiem o czym mówisz. "Czysty kod" bodajże. Chodzi o to, że ta aplikacja jest zbyt skomplikowana aby sobie można było pozwolić na brak komentarzy przy jednoczesnym braku dokumentacji. Jak już kierownik projektu nie wie co tam się w środku dzieje i jak działa, no to cóż? Ciągle zapominacie o jednej rzeczy - TO NIE JEST WSPÓŁCZESNE PIĘKNE I CZYTELNE IDE. Wyobraź sobie, że piszesz w notatniku i będziesz
@Khaine: nie muszę sobie wyobrażać bo akurat ostatnio zostałem "wypożyczony" na dwa miechy do innego teamu, który pracuję, w co prawda dość nowej ale w, totalnie #!$%@? technologii i tak to wygląda. Kononowicz: nie ma bibliotek, nie ma narzędzi, nie ma IDE, nie ma nic na stackoverflow ani w google, nie ma nawet klas, closure'ów ani execution environment poza samym udrządzeniem na które jest to soft, słowem nie ma niczego. Jest
BTW. co to za technologia, w której jest ten projekt?


@szpongiel: Power++ 2.5 ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeszcze za czasów jak Sybase nie był zjedzony przez SAP.

Pisałem chyba, że teraz siedzisz w Warszawie, tak?


Yup.
Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/


@Khaine: Że też ci nie wstyd tego ze swojego nicku pisać, chociaż byś użył anonimowych.
@Khaine: Przejrzałem 3 ostatnie oferty z LinkedIna (ze skrzynki odbiorczej), w których podane był widełki:

1) 18000 brutto
2) 900 pln/h + VAT za dzień
3) 900 pln/h + VAT za dzień
Znaczy się praca z legacy code to też jest umiejętność ale po co się babrać w kupie, gdy jest sporo lepszej pracy.


@szpongiel: Nie zgodzę się, właśnie w tym legacy kodzie leży duża kasa. Gówno startup nie zapłaci tyle za pracę nad gówno aplikacją, która ma wątpliwą przyszłość. A bank zapłaci każde pieniądze, za utrzymanie jego core'owych rozwiązań przy życiu.
@Khaine: nie wiem gdzie te ogłoszenia sprawdzasz, ale na grupach typu "JS: Jobs" praktycznie codziennie ktoś wrzuca oferty >10k netto. Mi do tego jeszcze daleko, ale wiem, że da się tyle wyciągać. Dużo znajomych w pracy też nie jest jakimiś mistrzami, a koszą dobre siano. W naszej branży jest taki syndrom, gdzie wydaje się ludziom, że są za słabi na jakąś pozycję, a tak naprawdę to trzeba się często po prostu
@Khaine: ". No i coraz bardziej się zastanawiam co jest warte tych 10k?"
Dopisanie paru pierdół do gotowca na czuja a dobra znajomość frameworka z wadami i zaletami to dwie różne sprawy
"Za co się ludziom tyle płaci skoro IMO niemal każdy programistyczny średniak byłby się w stanie większości rzeczy nauczyć gdyby mu tylko kazać się tego nauczyć i dać chwilę czasu?"
Skoro seniorem zostaje się po 5-10 latach to chyba
@fegwegw: nie przeczę i nie pisałem, że w legacy nie ma kasy ale jak widać akurat nie w tym przy którym pracuje OP.
Poza tym, no właśnie - banku. Na rynku jest wybór, a banki często równie dużą, jeśli nie większą, kasę pakują w rozwój nowych/kilku-letnich projektów niż w utrzymanie starych. Lepiej iść robić do takiego banku właśnie bądź często nawet do takiego projektu w tym samym banku. Nawet jeśli kasa
Życie trzeba jakieś mieć. Wychodzę z założenia, że jak w pracy się niczego nie uczę, to się szuka pracy takiej, gdzie będę się uczył. Ale praca z transportem już zajmuje 9-10h z dnia, a jeszcze jakieś treningi, robienie sobie żarcia etc i choćby chciał to nie za bardzo jest kiedy. Na weekendzie można posiedzieć kilka godzin najwyżej.


@Khaine: szanuje pan Khaine
@tomaszk-poz: Nie szukałem w berlinie pracy jako programista - a wątpię aby bez znajomości niemieckiego dostał bym posadę jako junior z zerowym doświadczeniem.

Z Szczecina już miałem uciec w lutym tego roku ale się rozchorowałem i przez zaniedbania lekarza leczyłem się do września - na szczęście to nie było nic poważnego.
@trudnomizasnac: Niektórzy programiści są speedrunnerami - chcąc przejść na emeryturę w wieku np. 50 lat całą młodość #!$%@?ą jak dzikie osły spędzając wolny czas na kodzeniu i szlifowaniu rzemiosła. Uważam, że to jest średnie podejście.

Ja jestem maratończykiem. Uważam, że jeśli człowiek żyje obecnie over 80 lat, a próg emerytalny jest 67 lat (i pewnie podniosą do 70 za naszego życia), to gdzie ja się mam śpieszyć? Młodość mam przepieprzać na
@Khaine: "Mam 40 co najmniej lat aby się w tym gównie paprać, żebym ja tylko tyle mentalnie"
wiesz, ze jako 40-50 letni programista mozesz miec problem z przyjeciem do pracy, bo nie bedziesz mentalnie pasowal do zepsolu?
"Nie wierzę, że uda się przejść na emeryturę do 50 i dorobić np. 3-4 mieszkań na wynajem"
Przeciez jest to realne - co 1,5 roku bierzesz nowe mieszkanie na kredyt z duzym wkladem wlasnym
@tomaszk-poz: No przy założeniu, że kupujesz tylko pół mieszkania a wynajmujący spłacają, to jakoś by się to dało udziergać. Problem tylko w tym, że jeszcze byś musiał mieć 10k oszczędności na czysto każdego miesiąca. Osobiście jakoś tego nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) 7k oszczędności to już by było dużo i wydłuża nam czas grindowania na 2 lata. Jeszcze wiele rzeczy może pójść nie tak po drodze,
@Khaine jeżeli chodzi o inżynierów mechaników to pewnie jest tak samo jak wszedzie. Są ludzie którzy jako mechanicy (nie mówię tu o mechanikach samochodowych) zarabiają całkiem niezłe pieniądze, są też tacy którzy tkwią w jakiejś firmie za marne grosze tylko dlatego, bo nie chce im się szukać innej oferty. Płaca w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo sie chce zarabiać więcej. Wiadomo, chęci to tylko jedna z wielu składowych.
@Khaine: Ale masz problem. Jak bys zarabial 13k, to 3k na skromne zycie (starczy), reszta na konto. Na prezenty i wakacje mozesz zarobic biorac maly projekt raz w roku.
Jakbys byl na fv, to majac odpowiednik 10 na reke wystawiasz fv na 17k, placisz minimalny ZUS, czesc umowa o dzielo, czesc klasycznie, odliczasz jeszcze ulge remontowa czy mieszkaniowa (co tam z niej zostalo) na swoje pierwsze mieszkanie. Jak sepisz, mozesz wziac