Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
  • Odpowiedz
@Khaine: "Mam 40 co najmniej lat aby się w tym gównie paprać, żebym ja tylko tyle mentalnie"
wiesz, ze jako 40-50 letni programista mozesz miec problem z przyjeciem do pracy, bo nie bedziesz mentalnie pasowal do zepsolu?
"Nie wierzę, że uda się przejść na emeryturę do 50 i dorobić np. 3-4 mieszkań na wynajem"
Przeciez jest to realne - co 1,5 roku bierzesz nowe mieszkanie na kredyt z duzym wkladem wlasnym
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: No przy założeniu, że kupujesz tylko pół mieszkania a wynajmujący spłacają, to jakoś by się to dało udziergać. Problem tylko w tym, że jeszcze byś musiał mieć 10k oszczędności na czysto każdego miesiąca. Osobiście jakoś tego nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) 7k oszczędności to już by było dużo i wydłuża nam czas grindowania na 2 lata. Jeszcze wiele rzeczy może pójść nie tak po drodze,
  • Odpowiedz
@Khaine jeżeli chodzi o inżynierów mechaników to pewnie jest tak samo jak wszedzie. Są ludzie którzy jako mechanicy (nie mówię tu o mechanikach samochodowych) zarabiają całkiem niezłe pieniądze, są też tacy którzy tkwią w jakiejś firmie za marne grosze tylko dlatego, bo nie chce im się szukać innej oferty. Płaca w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo sie chce zarabiać więcej. Wiadomo, chęci to tylko jedna z wielu składowych.
  • Odpowiedz
@Khaine: Ale masz problem. Jak bys zarabial 13k, to 3k na skromne zycie (starczy), reszta na konto. Na prezenty i wakacje mozesz zarobic biorac maly projekt raz w roku.
Jakbys byl na fv, to majac odpowiednik 10 na reke wystawiasz fv na 17k, placisz minimalny ZUS, czesc umowa o dzielo, czesc klasycznie, odliczasz jeszcze ulge remontowa czy mieszkaniowa (co tam z niej zostalo) na swoje pierwsze mieszkanie. Jak sepisz, mozesz wziac
  • Odpowiedz